chrome firefox opera safari iexplorer

Google вперше розмістив дудл, присвячений українцеві

21 червня 2012 о 15:44

На головній сторінці Google зявився Doodle, присвячений українському вченому-винахіднику, піонеру ракетної техніки Юрію Кондратюку з нагоди 115 річниці його дня народження.

Юрій Кондратюк увійшов до історії науки і техніки як автор багатьох оригінальних ідей (і не лише для космосу), що були реалізовані його послідовниками в практиці розвитку ракетно-космічної галузі.

Зокрема, він вперше обґрунтував економічну доцільність вертикального злету ракет, створення проміжних баз під час польотів, гальмування у верхніх шарах атмосфери, використання сонячної енергії космічними апаратами тощо.

Найбільшим його досягненням все ж є проект розрахунків польоту людини на Місяць, який використали американці, реалізовуючи запуск астронавтів на природний супутник Землі Зазначимо, це перший Doodle на головній сторінці google.com, присвячений українцеві.

Раніше на головній сторінці пошуковика з'являвся дудл з нагоди Дня Незалежності України.

Водночас, користувачі російського Google, побачили сьогодні Doodle, присвячений Віктору Цою, якому б 21 червня виповнилося 50 років.

 google.ru

На дудлі зображено «Стіну Цоя» із написами «Google», «Кино», «Цой». Друга літера «O» в слові Google виконана у вигляді сонця на честь пісні «Звезда по имени Солнце», друга літера «G» – у вигляді гітари.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути