chrome firefox opera safari iexplorer

Львів провалив усі інвестиційні проекти по «Євро-2012»

20 червня 2012 о 14:54

Інвестиційна політика на Львівщині перебуває в глухому куті. Форумів та розмов навколо цієї теми не бракує, але реальні інвестиції до області майже не надходять.

Про це сьогодні, 20 червня, у Львові розповів під час проведення громадської ради при Львівській облдержадміністрації її голова Зіновій Бермес.

«За останні 10 років у Львівській області реалізовано лише один інвестиційний проект у повному вимірі. Це проект концерну «Ліоні», завдяки якому сьогодні на підприємствах працює понад 6 тисяч робочих місць, – зазначив Зіновій Бермес. – На нашу думку, таких прикладів мало би бути значно більше, враховуючи географічне становище Львівщини, вартість робочої сили, а також людський, природний, кадровий ресурси регіону».

Голова громадської ради наголосив, що кожного року в нас проводяться так звані інвестиційні заходи.

«Маємо багато інвестиційних форумів. За три останні роки на проведення інвестиційних форумів, коштів з бюджету витрачено понад мільярд гривень, – каже він. – Тому результат мав бути набагато кращим».

Не оминув своєю увагою Зіновій Бермес питання надходження інвестицій у Львів.

«Після того, як Львів визначили для проведення «Євро», міський голова Львова Садовий казав, що до нас стоїть черга інвесторів. У результаті виявилося, що якби не державний бюджет України, то в нас би нічого не було, ми не мали б ані аеропорту, ані стадіону. Тобто всі проекти були провалені. Який ефект ми отримали від «Євро»? Міська влада проголошувала певні цифри. Прогнозували, що на «Євро» до нас приїде 100 тисяч туристів, і ми чули таку цифру, що кожен турист щодня витрачає 1000 гривень. Якщо помножити це на два дні, то ми отримати би цифру – 200 мільйонів гривень. Буде ще час проаналізувати економічний ефект, але поки ми бачимо, що Львів отримав гарну промоцію. Але по всьому решта, я думаю, у нас буде велике фіаско, бо насправді ми провалили всі інвестиційні проекти».

Гучні наміри залучити великі інвестиції безслідно зникли.

«З шести транскордонних переходів ми зробили лише один такий перехід. Ніхто вже не говорить про будівництво європейської колії, про ремонт площі Двірцевої у Львові. До Львова хотіли приходити інвестори, але в силу різних причин, в силу поведінки влади інвестори прийшли і пішли. Ставлення до інвестора треба змінювати, а до вітчизняного – у першу чергу. Хоча в 2007—2008 році інвестицій було більше, проте ті інвестиції йшли, як правило, у фінансову, спекулятивну сферу. Це не та сфера, яка б давала нові робочі місця.

Навіть угоду з урядом, який може виділяти кошти на розвиток міста та регіону міська влада не поспішає виконувати. Очевидно, що Львівська міська влада працює проти міста».

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути