chrome firefox opera safari iexplorer

На благодійному аукціоні зібрали понад 50000 гривень для лікарні «Охматдит»

27 червня 2012 о 16:13
oilreview.kiev.ua

27 червня 2012 року в приміщенні Київського міського музею «Духовні скарби України» відбувся благодійний аукціон, на якому продавали квитки на фінал футбольного чемпіонату Євро-2012.

Лотами на аукціоні були квитки депутатів Київради, які вони отримали за кошти столичного бюджету. Відмовитися від дорогих футбольних квитків депутатам запропонували представники «Української громади Києва».

Гроші, виручені в підсумку благодійного аукціону, переслано на рахунок дитячої лікарні «Охматдит». Про це повідомила «Рідній країні» прес-служба Спілки «Українська громада Києва».

«Із бюджету Київради було виділено понад півмільйона гривень на квитки для 120 депутатів міської ради та деяких посадовців із КМДА. Окрім першого матчу нашої збірної з командою Швеції, за кошти столичного бюджету було придбано ще понад 120 квитків на фінал. Водночас рішенням Кабміну України було скорочено фінансування на будівництво дитячої лікарні «Охматдит». Понад двісті мільйонів чиновники вирішили витратити на проведення футбольного чемпіонату. Тому ми запропонували депутатам пожертвувати своїми квитками на фінал Євро-2012 і тим самим допомогти «Охматдиту» придбати необхідне обладнання. Тим, хто дуже хотів потрапити на матч або вже комусь передав квиток, ми запропонували перерахувати безпосередньо на рахунок лікарні суму, що дорівнює собівартості квитка. У підсумку на наш заклик відгукнулось до десятка депутатів», ‒ зазначив лідер «Української громади Києва» Сергій Рудик.

«Ми продали на аукціоні чотири квитки ‒ О.Бригинця, який одним із перших віддав свій квиток, О.Незнала, А.Шлапак та М. Ламбуцького. Деякі депутати виявили бажання просто перерахувати кошти лікарні, зокрема І.Баленко, О.Довгий, С.Березенко, В.Гринюк. Всього зібрано понад 50000 гривень. За найвищу ціну було продано квиток Алли Шлапак за 12000 грн., який придбав благодійник і меценат Ігор Воронов. Також на благодійному аукціоні за 8000 гривень квиток придбав Ігор Баленко та Олександр Дарій ‒ 2 квитки по 5200 гривень», ‒ розповіла куратор проекту, голова секретаріату Спілки «Українська громада Києва» Людмила Байло.

Покупці депутатських квитків зможуть отримати їх після того, як представлять квитанції, що підтверджують перерахування суми вартості квитків лікарні.

«Ми задоволені результатами аукціону. Звичайно, шкода, що так мало депутатів відгукнулись на прохання допомогти дітям. Своєю пасивністю й небажанням розлучитися з квитком вони підтвердили в очах киян своє реальне ставлення до проблем та інтересів громади Києва. До того ж депутати тих фракцій, які найбільше заявляли про те, як це погано, що стільки грошей було витрачено з бюджету на квитки, до акції долучитися не захотіли. Але варто зазначити, що це ще не кінець нашої акції. Всі бажаючі депутати до 1 липня можуть взяти участь у благодійництві: аукціон триватиме в соціальних мережах», — підсумував лідер Спілки «Українська громада Києва» Сергій Рудик.

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути