chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вже два роки немає держстандартів на питну воду

27 червня 2012 о 10:18

Британські дослідники назвали Київ найбруднішою столицею Європи. Головними проблемами міста вони визначили сміттєзвалища і загазоване повітря, але найбільшим лихом – воду, йдеться в сюжеті ТСН.

«Київводоканал» очищує воду з Десни кілька разів хлором і фільтрами. Проте пити таку воду доктор хімічних наук, академік НАНУ і директор Інституту колоїдної хімії і хімії води Владислав Гончарук не наважується.

«Водопровідна вода не є питною, вона дійсно дуже поганої якості – це не викликає жодних сумнівів», — твердить науковець. Найбльша проблема, за словами академіка, полягає в хімікатах, якими очищують воду. Втім, довести це документально наразі неможливо, бо державна санстанція досі не знає, що означає якісна вода.

ДСТУ радянських часів скасували два роки тому, а нових державних нормативів – ще не ухвалили. Це – унікальний випадок у світі, обурюється Гончарук. «Тому говорити про відповідність води якимсь стандартам узагалі немає сенсу», — переконаний він. Яким чином санстанція дозволяє пити воду, чистоту якої визначити не може, у службі прокоментувати відмовилися. Послалися на те, що вже святкують День Конституції.

Тим часом висновкам академіка опонує головний інженер Деснянської водопровідної станції Валерій Оленченко. «Я і моя сім'я вживаємо воду з-під крану», — запевняє він. Головний інженер визнає: через каналізацію і нерозчинні мийні засоби вода у Дніпрі і Десні від моменту відкриття очисної станції погіршилася в рази. А обладнання станції – за 60 років майже не змінилося. «За великим рахунком, станція потребує технічної реконструкції», — визнає він. Але скільки на це потрібно мільйонів і в якій валюті – навіть уявити не може. Модернізувати обладнання «Київводоканалу» обіцяють до 2020 року. Як зміниться до того часу склад води у річках, прогнозувати в лабораторії не беруться. До того контролювати якість будуть за старою перевіреною технологією і стандартами, яких немає.

Розділи: Довкілля

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути