chrome firefox opera safari iexplorer

Кременчуцькі журналісти звинувачують міську владу в намаганні «фільтрувати» інформацію для «неугодних» ЗМІ

20 липня 2012 о 17:19
dlatebe.livejournal.com

Учора секретаріат Кременчуцької міської організації Національної спілки журналістів оприлюднив відкрите звернення до міського голови Олега Бабаєва з вимогою «негайно припинити цензуру в будь–яких її формах і проявах» та закликом «до конструктивного діалогу зі ЗМІ незалежно від форми власності». Прояви такої цензури з боку посадовців мерії місцеві «акули пера» побачили, насамперед, у почастішанні випадків «невмотивованої відмови в наданні інформації незалежним ЗМІ».

Адже, за словами авторів звернення, нерідко їхні прохання до керівників міських служб прокоментувати ту чи іншу «гарячу» подію або надати суспільно значиму інформацію наражаються на фактичну відмову під приводом необхідності робити це «тільки через прес–службу» мерії. При цьому журналісти згадують випадки, коли, скажімо, секретарка «освітнього» управління взагалі відмовилася з’єднати газетяра по телефону зі своїм шефом, посилаючись на якесь розпорядження, а щодо профілактики хвороби лікарі не захотіли спілкуватися з телевізійниками нібито тільки тому, що останні представляли приватну телекомпанію, яка не співає хвалебних од меру. Обурюють секретаріат міськорганізації НСЖУ і факти проведення у міськвиконкомі закритих для журналістів нарад та особливі симпатії теперішніх очільників міста винятково до комунального телебачення, що, за їхніми словами, буде «правильно показувати» позитивні зміни в Кременчуці.

Водночас, як повідомила вчора власкору «УМ» керівник прес–служби Кременчуцької міськради Юлія Перепелятник, згадане звернення у міськвиконкомі тільки–но одержали, тож над офіційною відповіддю його авторам тут іще будуть міркувати. При цьому вона вважає звинувачення на адресу керівництва міста у цензурі й «закритості» для преси явним перебільшенням. А наведені там факти — лише «збігом обставин» та «поодинокими випадками». У більшості з них мер, за словами речниці міськради, вже неодноразово намагався розібратися разом із місцевими журналістами, давав їм відповідні пояснення та запевняв у готовності допомогти при вирішенні подібних проблем. При цьому Олег Бабаєв продовжує й надалі особисто спілкується з пресою під час об’їздів міста, брифінгів і прес–конференцій тощо.

У долученні прес–служби до отримання інформації від посадовців і чиновників її очільниця також не вбачає нічого поганого, бо ж, мовляв, манери деяких журналістів — «цілими днями просиджувати у міськвиконкомі й буквально підслуховувати розмови в кабінетах» чи «уп’яте відволікати людей від роботи з приводу одного й того ж питання» — також не сприяють порозумінню між пресою та владою.

20 вересня

Інші дати
Народився Михайло Жук
(1883, м. Каховка - 1964) - український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт "Дівчина в кріслі", "Гуцул", "Портрет батька", хрестоматійних портретів М. Воронного,  Г. Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі