chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернігові хочуть віддати історичний парк «Ялівщина» під забудову

03 липня 2012 о 14:51

Довгий час громадськість Чернігівщини намагається захистити парк «Ялівщина» та надати йому статус регіонального ландшафтного парку. У лютому 2007 року громадська ініціативна група з проблем Ялівщини подала до Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, Чернігівської обласної ради та ОДА клопотання про повернення урочищу «Ялівщина» природоохоронного статусу в якості регіонально — ландшафтного парку (РЛП) «Ялівщина».

У червні 2008 Чернігівська обласна рада прийняла рішення про резервування території лісового парку Ялівщина площею 110 га для організації об'єкту природно-заповідного фонду. Було рекомендовано Чернігівській міській раді погодити створення на території лісового парку Ялівщина в м. Чернігові об'єкту природно-заповідного фонду.

Таку позицію підтримав у свій час уряд Ю.Тимошенко та Міністерство охорони навколишнього середовища.

Водночас, міські чиновники критично оцінили пропозиції щодо створення регіонального ландшафтного парку і наполягають на реалізації проекту міської влади, який передбачає забудову цього парку.

Так, у відповіді від 12.07.11 р. на звернення громадських організацій сказано: «надання лісопарку «Ялівщина» будь-якого природоохоронного статусу доцільно лише після затвердження згаданого проекту, а також розроблення робочих проектів вказаного лісопарку та реалізації їх в натурі». У грудні 2011 року Чернігівська міська рада прийняла рішення «Про проведення громадських слухань та введення тимчасового мораторію на передачу у власність, оренду та зміну цільового призначення земель лісопарку «Ялівщина». Водночас, досі реальних громадських слухань не проведено.

Парк «Ялівщина», територія якого сягає більше 100 га, є достатньо знаменитим та давнім. Дата його створення сягає 17 століття. На його території довгий період був державний ботанічний сад і на сьогоднішній день даний парк можна назвати легенями міста, оскільки він знаходиться, фактично, в центрі міста Чернігів.

Більше того, на його території 8 місць, де знайдені археологічні пам’ятки, які, відповідно до чинного законодавства, можуть знаходитися тільки в державній власності. Наявність на території парку охоронних археологічних зон, які не можуть бути приватизовані, підтверджує і Чернігівська обласна інспекція по охороні пам’яток історії та культури.

Натомість, не дивлячись ні на що уже почалася забудова і більшість Міськради підтримала проект з робочою назвою «м.Чернігів. Функціонально-планувальна організація лісопарку «Ялівщина». Детальний план території».

За цим проектом передбачається будівництво асфальтованих доріг, місць для паркування автомобілів, кафе, ресторанів, магазинів, котеджів та навіть багатоповерхової забудови. Більше того, капітальне будівництво планується вести на території археологічних об’єктів.

«Законність такого рішення має перевірити Генпрокуратура», — заявив Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, який у понеділок разом з народними депутатами Валерієм Дубілем і Андрієм Шевченком відвідав Чернігівську область та зустрівся з представниками громадських організацій, що захищають історичний парк «Ялівщина».

Окрім того, політик закликав громаду міста захистити парк та пообіцяв, що зі свого боку він та його колеги народні депутати Валерій Дубіль і Андрій Шевченко зроблять все, щоб у Чернігові було створено регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути