chrome firefox opera safari iexplorer

У Верховній Радіз'явився ще один мовний законопроект

23 липня 2012 о 10:15

У Верховній раді зареєстровано законопроект про державну мову, автором якого є народний депутат Микола Катеринчук.

Про це повідомляє сайт Верховної ради.

Сам автор назвав його додатком до Конституції, в якому детально описані шляхи розвитку і захисту української мови, пише «Комерсант-Україна».

Народним депутатам пропонується детально закріпити сфери застосування української мови.

Як повідомив Катеринчук, за основу при його розробці був узятий закон «Про державну мову Російської Федерації».

Депутат виходить з того, що посадові особи та представники органів влади всіх рівнів повинні володіти українською мовою.

Його слід використовувати не тільки в роботі чиновників, а й при підготовці та проведенні виборів, в конституційному, цивільному, кримінальному, адміністративному і господарському судочинстві.

На українській мові повинні друкуватися паспорти, документи про освіту, акти цивільного стану, дорожні знаки і географічні назви.

«Єдиною нашою метою було визначити функціонування державної мови, ми абсолютно не стосувалися питання інших регіональних мов», — пояснив Катеринчук.

Народний депутат Вадим Колесніченко назвав даний законопроект насильницькою асиміляцією і формою етноциду.

«Те, що пропонує Катеринчук, це його піар-хід на виборах. До життя він не має ніякого відношення», — заявив Колесніченко, відзначивши, що шансів на прийняття у цього законопроекту практично немає.

Не вірить в його ухвалення нинішнім складом Верховної ради і голова парламентського комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський.

Як відомо, раніше парламентом був прийнятий закон «Про основи державної мовної політики».

Він викликав масу протестів по всій країні.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути