chrome firefox opera safari iexplorer

Україна відмовляється від голограми на акцизних марках

23 липня 2012 о 09:36

З першого жовтня цього року в українського алкоголя буде змінено розпізнавальні знаки. З ініціативи Міністерства фінансів шийки пляшок горілки «прикрашатимуть» акцизні марки нового зразка — вже без голограми. До технічного опису нових знаків введено «нові» засоби захисту: інтагліо друк, захисні елементи нанесені способом гарячого тиснення, папір із водяним знаком та інші. Цікаво, що інтагліо друк у світі був визнаний малоефективним ще 2001 року. Тоді як голограма, від якої уряд вирішив відмовитися, визнана найефективнішим засобом захисту від підробок, що використовується в Європі.

З огляду на це експерти вважають, що наміри Міністерства фінансів — начебто захистити алкогольний ринок від підробок сумнівними. Навпаки, переконанні фахівці Центру споживчого контролю «Чек», акцизні знаки нового зразка — це зелене світло для масового фальсифікату. Адже, за їхніми словами, знак нового зразка можна буде підробити в домашніх умовах, відсканувавши та роздрукувавши на принтері (автор цих рядків був свідком такої нехитрою маніпуляції. — Авт.). Перевірити ж, чи є справжньою марка, підкреслив координатор Центру споживчого контролю Ігор КАНЕВСЬКИЙ, можна лише в лабораторних умовах. «Зрозуміло, що покупець в супермаркеті на око не зможе цього зробити», — зауважив експерт. Тому очевидно, що влада «акцизним» нововведенням поверне українців у 1990-ті, коли покупець беручи алкоголь, не міг бути впевненим, що це не підробка.

Цікаво, що за матеріалами Бюро журналістських розслідувань, які нам презентувала фахівець інституції Анна ФІОНІК, 25 травня 2012 року підприємство «Поліграфкомбінат Україна» вже відвантажило державній податковій службі марки нового зразка. «Урядовці скористалися постановою №308 від 18 квітня 2012 року, — пояснює Фіонік, — за допомогою якої з технічного опису марок прибрали голографічний захисний елемент. Проте постанови по марках нового зразка на даний момент не існує. Є тільки проект документа, в якому вказано: продаж марок нинішнього зразка може бути припинено тільки з 1 жовтня 2012 року! Тобто, на законодавчому рівні марок без голограми не існує. Але в торгівельних мережах вільно продається алкоголь із такими легкопідроблюваними знаками».

Джерело: День
Розділи: Суспільство

22 травня

Інші дати
Народився Марко Кропивницький
(1840, с. Бежбайраки, Кіровоградська область – 1910) — український письменник, драматург, театральний актор. З ім’ям М. Кропивницького пов’язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
Розгорнути
Народився Федір Кричевський
(1879, м. Лебедин, Сумська область – 1947) — український художник і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР. Один з засновників і перший ректор української Академії образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Микола Олялін
(1941, Росія – 2009), український актор, кінорежисер. Народний артист України.
«Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій. Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. (Тарас Шевченко)
Розгорнути