chrome firefox opera safari iexplorer

Україна змінює «газову голку» Росії на кредитну петлю Китаю

14 липня 2012 о 10:29

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держбанк розвитку Китаю у п'ятницю підписали протокол про співпрацю щодо реалізації в Україні програми заміни використання газу вугіллям.

Про це повідомляє «РБК-Україна» із посиланням на прес-службу Міненерговугілля.

Положеннями протоколу передбачається можливість відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії на загальну суму 3,656 млрд доларів із залученням китайських технологій.

За рахунок цих коштів Україні і Китай мають намір перевести об'єкти вітчизняної теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також побудувати завод з газифікації бурого і кам'яного вугілля.

«Ми починаємо практичну реалізацію домовленостей, досягнутих з керівництвом КНР під час візиту президента Віктора Януковича в КНР», — прокоментував підписання міністр енергетики Юрій Бойко.

За його словами, китайські фахівці «виконали в Україну певну роботу», і, ознайомившись з енергетичною структурою країни, визначили найбільш ефективні проекти для впровадження за допомогою китайських технологій.

У свою чергу уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо аннонсіровал візит в Україну керівництва банку найближчим часом.

За його словами, в ході візиту сторони продовжать діалог з приводу виділення кредитних коштів.

Як відомо, раніше Верховна рада дозволила Кабінету міністрів залучити китайський кредит на 3 млрд доларів (або на 24,3 млрд гривень) для аграрного сектора.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути