chrome firefox opera safari iexplorer

Українець побудував диво-субмарину, яку побачив уві сні. Фото.Відео

16 Липня 2012 о 12:52
48-річний одесит Василь Чикур збудував підводний човен, здатний виконувати фігури вищого пілотажу. ВІДЕО

Як пише «Сегодня», винахідник побачив свою майбутню субмарину уві сні, а тепер займеться суднобудуванням всерйоз.

Одномісний підводний човен «Чикур-1» одесит почав будувати два з половиною роки тому — після «необачної» обіцянки, яку дав друзям на власному дні народження.

«Свою субмарину я побачив уві сні — це було дуже реальне бачення. Віщі сни снилися мені й потім, у процесі створення човна — коли довго не давалося якесь складне завдання, рішення приходило уночі. Я прокидався й біг на кухню, де за чашкою чаю замальовував і конспектував свої сни», — розповів чоловік.

Він додав, що усю технологію будівництва субмарини доводилося створювати самостійно.

«До мене тільки один росіянин сам зробив підводний човен, але в нього зовсім інша субмарина. Тому всю концепцію й вирішення технічних проблем довелося придумувати», — відзначив Чикур.

Деякі виробничі проблеми будівництва човна винахідник вирішував в'язав «по-одеськи» — наприклад, корпус субмарини був створений на зразок... пивної бочки.

За підрахунками чоловіка, човен обійшовся йому у 100 тисяч гривень.

З майстерні субмарина вийшла на початку літа 2012 року: винахідник повіз її на виставку в Київ і навіть проплив кілька кіл по Дніпру, але занурюватися у Дніпро не наважився через занадто мутну воду.

Зараз за плечима у творця підводного човна — чотири занурення на одеських пляжах.

«У човні два автономні двигуни, якими я заодно й керую судном. Вони живляться від тягового акумулятора. А спливе й занурюється „Чикур-1“ за рахунок прийому до баластової камери забортної води. Коли потрібно спливти, включаю компресор і викачую воду назад за борт», — поділився творець човна.

За словами винахідника, його субмарина може безупинно рухатися під водою 2 години,швидкість руху човна 6-7 км/годину. До слова, про безпеку Чикур також подбав: човен може скинути баласт за хвилину — після цього субмарина відразу спливе.

Вага субмарини (усього 420 кг) дозволяє їй стартувати з мілководдя — її просто затягають у воду.

Цікаво, що човен може виконувати під водою фігури вищого пілотажу, аж до «мертвої петлі»!

"Під водою я почуваюся наче плах у хмарах! – поділився враженнями винахідник.

Цікаво, що творець субмарини не має технічної освіти. У 80-х Чикур закінчив Одеське медичне училище. В армії служив фельдшером у стройбаті — у Групі радянських військ у Німеччині. А після армії закінчив юридичний факультет Одеського університету імені Мечникова і працював у податковій інспекції.

Зараз у нього 4 дітей. Два маленькі хлопчики й дві старші дочки. Після податкової інспекції винахідник пропрацював кілька років у банку, а потім став приватним підприємцем — будує й продає агрегати для прокладання підземних комунікацій. Після будівлі саморобної субмарини, одесит вирішив всерйоз зайнятися суднобудуванням.

Фото газети «Сегодня»

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України