chrome firefox opera safari iexplorer

Українець побудував диво-субмарину, яку побачив уві сні. Фото.Відео

16 липня 2012 о 12:52
48-річний одесит Василь Чикур збудував підводний човен, здатний виконувати фігури вищого пілотажу. ВІДЕО

Як пише «Сегодня», винахідник побачив свою майбутню субмарину уві сні, а тепер займеться суднобудуванням всерйоз.

Одномісний підводний човен «Чикур-1» одесит почав будувати два з половиною роки тому — після «необачної» обіцянки, яку дав друзям на власному дні народження.

«Свою субмарину я побачив уві сні — це було дуже реальне бачення. Віщі сни снилися мені й потім, у процесі створення човна — коли довго не давалося якесь складне завдання, рішення приходило уночі. Я прокидався й біг на кухню, де за чашкою чаю замальовував і конспектував свої сни», — розповів чоловік.

Він додав, що усю технологію будівництва субмарини доводилося створювати самостійно.

«До мене тільки один росіянин сам зробив підводний човен, але в нього зовсім інша субмарина. Тому всю концепцію й вирішення технічних проблем довелося придумувати», — відзначив Чикур.

Деякі виробничі проблеми будівництва човна винахідник вирішував в'язав «по-одеськи» — наприклад, корпус субмарини був створений на зразок... пивної бочки.

За підрахунками чоловіка, човен обійшовся йому у 100 тисяч гривень.

З майстерні субмарина вийшла на початку літа 2012 року: винахідник повіз її на виставку в Київ і навіть проплив кілька кіл по Дніпру, але занурюватися у Дніпро не наважився через занадто мутну воду.

Зараз за плечима у творця підводного човна — чотири занурення на одеських пляжах.

«У човні два автономні двигуни, якими я заодно й керую судном. Вони живляться від тягового акумулятора. А спливе й занурюється „Чикур-1“ за рахунок прийому до баластової камери забортної води. Коли потрібно спливти, включаю компресор і викачую воду назад за борт», — поділився творець човна.

За словами винахідника, його субмарина може безупинно рухатися під водою 2 години,швидкість руху човна 6-7 км/годину. До слова, про безпеку Чикур також подбав: човен може скинути баласт за хвилину — після цього субмарина відразу спливе.

Вага субмарини (усього 420 кг) дозволяє їй стартувати з мілководдя — її просто затягають у воду.

Цікаво, що човен може виконувати під водою фігури вищого пілотажу, аж до «мертвої петлі»!

"Під водою я почуваюся наче плах у хмарах! – поділився враженнями винахідник.

Цікаво, що творець субмарини не має технічної освіти. У 80-х Чикур закінчив Одеське медичне училище. В армії служив фельдшером у стройбаті — у Групі радянських військ у Німеччині. А після армії закінчив юридичний факультет Одеського університету імені Мечникова і працював у податковій інспекції.

Зараз у нього 4 дітей. Два маленькі хлопчики й дві старші дочки. Після податкової інспекції винахідник пропрацював кілька років у банку, а потім став приватним підприємцем — будує й продає агрегати для прокладання підземних комунікацій. Після будівлі саморобної субмарини, одесит вирішив всерйоз зайнятися суднобудуванням.

Фото газети «Сегодня»

17 жовтня

Інші дати
17 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Розгорнути
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути