chrome firefox opera safari iexplorer

Українські археологи знайшли унікальний тисячолітній човен

11 липня 2012 о 11:34

Давній човен, вік якого від півтисячі до тисячі років — підняли з дніпрового дна запорізькі археологи. Восьмиметрову лодію, видовбану зі стовбура дуба — історики вже назвали унікальною.

Як для свого поважного віку — судно непогано зберелося, на ньому можна побачити сліди обробки дерева. На виготовлення такого човна  майстрам знадобився не тиждень і не два, кажуть археологи, адже й інструменти мали не такі, як зараз, і  дуб — деревина тверда. Попередньо фахівці припускають, що знахідці — понад півтисячі років. Точний вік — визначить аналіз.

Валерій Нефьодов, археолог: "По конструкции мы пока предполагаем, что это эпоха казачества, может быть, Киевской Руси. Для того, чтобы сказать более точную дату, необходимо провести радиоуглеродный анализ. Тогда мы уже объективно сможем датировать этот объект. Но мы все-таки надеемся, что это Киевская Русь, судя по конструкции, по состоянию древесины".

Сподіватися на те, що артефакт був виготовлений за часів Київської Русі дозволяє археологам той факт,  що понад тисячу років тому у цих місцях у бою з печенігами загинув київський князь Святослав. А нещодавно з вод Дніпра дістали меч тієї епохи. До того ж, стверджують науковці, на дні лежить ще одна лодія, яку теж необхідно підняти.

Дмитро Кобалия археолог заповідника «Хортиця»: "Они очень тоненькие, очень нежные. Поэтому такое судно, пока оно находится в песке, оно ще может себя сохранять. Но как только оно вымывается на поверхность, оно начинает разрушаться под собственным весом. И, к сожалению, мы можем полность утратить вот такие вот экспонаты. А это целая эволюция кораблестроения на Днепре, речного судостроения".

Побачити знахідку в музеї можна буде ще не скоро. Упродовж найближчих двох років човен лежатиме у розчині-консерванті, який заповнить усі пори  деревини і зміцнить її. Потім — його виставлять на загальний огляд.

Джерело: 5 канал
Розділи: Новини культури

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі