chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні може з’явитись орден Тараса Шевченка

09 липня 2012 о 14:31

Проект рішення "Про звернення депутатів Київської міської ради до Верховної Ради про встановлення державної нагороди України – «орден Тараса Шевченка» буде винесений на пленарне засідання Київради 12 липня 2012 року. Про це УНН повідомили у прес-службі Київради.

Ідея запровадження нагороди належить громадським активістам села Шевченково (Черкаська область), що вважається батьківщиною відомого українського поета.

«З пропозицією ініціювати запровадження „ордена Тараса Шевченка“ ми звернулись до заступника міського голови – секретаря Київради Галини Гереги. Вона підтримала нашу ідею і вже незабаром з’явився відповідний проект рішення. Сподіваюся, що депутати і Київради, і Верховної Ради також нас підтримають і вже на наступний день народження Шевченка ми зможемо нагородити орденом його імені видатних діячів України та діаспори», — розповідає почесна громадянка Шевченкового Зоя Ружина.

За задумом ініціаторів нагороди її мають отримувати особи, які внесли значний особистий вклад у розбудову духовності українського суспільства та утвердження національного спадку держави, зміцнення її авторитету в Україні та за кордоном: композитори, поети, письменники, артисти, музиканти, працівники культури і освіти, громадські діячі, дипломати, політики, меценати.

Коментуючи проект рішення, Галина Герега зазначила: «У 2014 році Україна відзначатиме 200-річний ювілей Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Враховуючи значимість події і те, що нагороди такого рівня на вшанування пам’яті видатного українського діяча досі в державі не існує, було б доцільно підтримати ініціативу мешканців Шевченкового і запровадити такий орден».

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути