chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні загрожує епідемія дифтерії — експерти

14 липня 2012 о 14:53
focus.ua

За даними офіційної статистики, за 2011 рік три дози вакцин (як того потребує Календар щеплень) АКДП від дифтерії, кашлюку та правця отримали лише 45,9% дітей до року. Охоплення першою ревакцинацією у віці 18 місяців було на рівні 55,1%, другу ревакцинацію у 6 років отримали лише 23,1% дітей. Таким чином, в країні сформувався значний прошарок імунонезахищеного населення, що сприяє виникненню епідемії дифтерії. Про це сказано у доповіді «Актуальні проблеми вакцинопрофілактики дифтерії та правця в Україні», передає УНН.

У документі зазначено, що останніми роками різко зросла тенденція активізації дифтерії та правця. Так, у 2006 році виник спалах серед дітей Закарпатської області, у 2007 році – у Київській області. 2007—2008 роки  характеризувались високим рівнем летальності від таких інфекцій – 11,1% та 9,8% відповідно. Серед дитячого населення цей показник становив 20% у 2007 році та 18,2 – у 2008. У 2011 році зареєстроване зростання рівня захворюваності та носійства токсигенних форм збудника дифтерії серед дітей молодших вікових груп.

Тривала антивакцинальна кампанія та недоліки у проведенні профілактичних щеплень призвели до значного погіршення стану імунопрофілактики. За даними МОЗ, у 2009—2010 році потребу у вакцинах вдалося задовольнити лише на 60%.

Нагадаємо, щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку за віком у 3, 4, 5 та 18 місяців проводяться кашлюково (ацелюлярний компонент) – дифтерійно – правцевою вакциною (далі АаКДП). Інтервал між першим і другим, другим і третім щепленням АаКДП вакциною дорівнює 30 днів. Інтервал між третім і четвертим щепленням повинен становити не менше 12 місяців. Першу ревакцинацію проти дифтерії, правця проводять у 6 років.
Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказами, які раніше були щеплені, проводять АД-М з інтервалом 5 років після останнього щеплення. Подальші планові ревакцинації дорослих проводяться АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення.

Як повідомляв УНН, за словами головного дитячого інфекціоніста МОЗ України Сергія Крамарєва, класичним проявом дифтерії є ангіна.
«Класичним симптомом дифтерії є тонзиліт, тобто так звана дифтерія мигдаликів. Він проявляється у вигляді ангіни і розпізнати дифтерію може лише лікар. Сама людина не може розпізнати захворювання. Тож якщо є ознаки ангіни, треба терміново звертатись до фахівця», — розповів С. Крамарєв.

13 грудня

Інші дати
День Святого Андрія Первозванного
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння. Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
Розгорнути
Народився Микола Хвильовий
(1893, м. Тростянець, Сумська область – 1933) – український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози. Автор поетичних збірок «Молодість», «Досвітні симфонії», збірок оповідань «Сині етюди», «Осінь», романів «Вальдшнепи», «Санаторі, Сентиментальна історія»», новели «Я (романтика)».
Розгорнути