chrome firefox opera safari iexplorer

Яйця корисніші, ніж вважалося раніше

19 липня 2012 о 14:01
Ви один із тих, у кого тече слинка, коли готують ароматний омлет з підсмаженими овочами, і запаморочується у голові, коли приносять ніжний меренговий десерт з малиною? Ця новина саме для вас!

Ми добре наслухані про шкоду продуктів: про жири, холестерин, калорії. Однак, виявляється, далеко не всі «страшилки» правдиві, а деякі продукти насправді значно кращі, ніж, вважається. Зокрема, це стосується яєць.

Вчені стверджують, що яйця значно поживніші і корисніші для нашого організму, ніж вважалося раніше, повідомляє The Daily Мail.

Більше того, дослідники з'ясували, що у яйцях менше жирів, холестерину і калорій, водночас вони містять більше вітаміну D, ніж вважалося раніше.

Велике дослідження, профінансоване Міністерством охорони здоров'я, показало, що середнє яйце має приблизно на 25 відсотків менше насичених жирів, ніж відзначали дослідники у 1980 році.

Вони містять 1,3 г жирів, а не 1,7 грама. Людям же рекомендують їсти не більше 20 грамів насичених жирів на день.

Дослідження також показало, що яйця містять значно менше холестерину. Зокрема, 177 мікрограмів холестерину, а не 202 мкг, про які говорили попередні дослідження.

 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

Також у яйці менше калорій – 66 у продукті середніх розмірів, а не записані раніше 78.

Крім того, вчені заявили, що яйця містять майже в два рази більше вітаміну D, ніж було зазначено у 1980 році. Цей  вітамін необхідний для захисту кісток і профілактики рахіту.

Але на початку цього року головний санітарний лікар Саллі Девіс  відзначила, що багато людей не отримують достатню кількість вітаміну D, а випадки рахіту у дітей зросли в п’ятеро з 1997 року.

Дієтолог Кет Макдональд відзначила: «Таке дослідження дуже позитивне, особливо зараз, коли швидко підтверджується те, що нестача вітаміну D може бути фактором ризику розвитку низки хронічних захворювань».

Вчені з Інституту харчових досліджень кажуть, що яйця стали «здоровішою їжею», тому, що змінився харч курей.

З 1980-х цих птахів годували сумішшю пшениці, кукурудзи, рослинної олії, а не м'ясом і кістяною мукою, що було раніше.

До слова, яйця можуть бути корисними навіть тим, хто має на них алергію.

Дослідження 55 дітей показали, що деякі з них були в змозі з'їсти яйце після того, як невеликі кількості цього продукту були додані до їх раціону, повідомляє ВВС.

Щоправда, лікування алергії продуктами, що містять алергени, є експериментальним, тож лікарі не радять робити це вдома.

Алергія на яйця є однією з найбільш поширених алергій – її мають до 2,5% дітей.

Результати дослідження, представлені в Новому Англійському журналі медицини, свідчать, що після 22 місяців яєчної терапії (батьки отримали порошкові яйця і щодня додавали в їжу дітей до третини яйця), 75% дітей були в змозі з'їсти еквівалент двох яєць, не реагуючи.

Далі упродовж місця діти не вживали яйця, однак, дослідження показало, що навіть після цього  28% малюків все ще може з'їсти яйце, не маючи алергічної реакції.

Поступово введення в раціон їжі, яка викликає алергічні реакції, виявилося успішним і в інших продуктах, зокрема, арахісі.

17 липня

Інші дати
Народилася Олена Пчілка (Ольга Косач)
(1849, м. Гадяч Полтавської обл. - 1930) - українська письменниця, драматург, перекладач, критик, публіцист, етнограф, фольклорист, журналіст, редактор, видавець, педагог. Мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.
Розгорнути
Народилася Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна)
(1849, м. Гадяч, Полтавська область – 1930), українська письменниця, драматург, перекладач, критик, публіцист, етнограф, фольклорист, журналіст, редактор, видавець, педагог. Мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.
“Українська течія – се було наше природне оточення... Щодо пісень українських, то не знаю, чи ще в якомусь панському домі співано їх так багато, як у нас”. (Олена Пчілка)
Розгорнути
Народився Філарет Колесса
(1871, с. Піщани, Львівська область - 1947) – українського композитора, фольклориста, літературознавця, основоположника українського етнографічного музикознавства.  
Розгорнути