chrome firefox opera safari iexplorer

Антиукраїнська пропаганда на «Першому Національному» триває

01 серпня 2012 о 09:08

Сьогодні ще не заспокоїлися дискусії навколо європейського футбольного чемпіонату Євро-2012 в Україні, коли деякі комерційні канали залучали до коментування російських  журналістів, які не визнають існування ні української держави, ні її мови, ні її  культури.

І чим далі —  тим гірше…

Зараз на державному телеканалі «Перший Національний», який, нагадаємо, фінансується за рахунок платників податків, розгортається інша, ще більш цікава історія…

Під час літньої Олімпіади-2012, яка зараз проходить в Лондоні,  українські журналісти залучають до своїх студій  російських експертів, де між ними відбувається традиційна «душевна розмова» про те, як було добре, коли існував Радянський Союз і яка була сильна  радянська спортивна школа. В цей же час багато  українських журналістів менше коментують перебіг спортивних подій, а більше вболівають за успіхи та перемоги російських спортсменів.

Відверто кажучи, ця радянська ностальгія, яка відбувається за гроші платників податків на «Першому Національному», останнім часом набирає відверто антиукраїнський характер.

Зрозуміло, що керівництво «Першого Національного», яке ніколи не  відрізнялося проукраїнською позицією, не звертає уваги на такі «дрібниці», що трапляються в їхніх ефірах та виринають ганебними новинами на сайті.

Те, що на «Першому Національному» не помічають великої різниці між Україною та Росією характеризує і  його сайт.

Так, 26 липня 2012 року на сайті НТКУ було опубліковано новину під заголовком «Україна просить виправити помилки в біографіях російських олімпійців», де чітко сказано, що «деякі з росіян народилися на території їхньої держави, хоча в їхніх даних місцем народження вказано Російську Федерацію»(!!!). Знайти логіку у цій інформації не просто складно, а нереально. По Фрейду, очевидно хотіли б написати про те, що у біографії українських спортсменів були помилки, де їх назвали представниками російської держави. Але, але, але…

Не може залишити байдужими й ситуація, яка трапилася в одному з ефірів, присвячених Олімпіаді-2012 в Лондоні.

Так, в понеділок, 30 липня 2012 року під час вечірньої трансляції змагань по плаванню черговий російський експерт, якому надав слово український ведучий, сказав, що він би й радий був говорити українською мовою, але ще не встиг вивчити «етот діалєкт єдиного славянского язика».

На таке  хамство, яке зазвичай використовувалося в гірші часи Російської імперії, коли українська мова не визнавалася і вважалася діалектом, український журналіст як звично промовчав.

Зважаючи на таку ситуацію все ж цікаво, чи знайдеться у владі хоч хтось, хто зможе зупинити використання «Першого Національного» в антиукраїнській пропаганді.

Спеціально для «Рідної країни» Самійло Чубач

Розділи: Суспільство

17 березня

Інші дати
Народився Михайло Врубель
(1856, м. Омськ - 1910) - російський художник, 1884-1889 роки жив і працював у Києві. Тут виконав настінні розписи у Кирилівській церкві та ескізи орнаментів і розписів для Володимирського собору, відновлював живопис у Софіївському соборі.
Розгорнути
Народився Августин Волошин
(1874, с.Келечин Закарпатська область - 1946) - політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, президент Карпатської України.
«Фундаментом держави є культура, що лучить елементи у державну цілість... Не тільки учитель може навчати, але може його навчати і виховувати і урядовець, вояк, промисловець» (Августин Волошин)
Розгорнути
Народився Юрій Дольд-Михайлик
(1903, с. Бутенки, Полтавська область – 1966) – український письменник, сценарист. Автор роману-трилогії «І один у полі воїн», «У чорних лицарів», «Над Шпрее клубочаться хмари».
Розгорнути