chrome firefox opera safari iexplorer

Боротьба за тротуар: як пішоходи відвойовують територію

13 Серпня 2012 о 12:10
stopham.su

Попри високі штрафи українські водії здебільшого порушують правила паркування і залишають свої машини на газонах, тротуарах, дитячих майданчиках.

Це неабияк дратує пішоходів, які іноді готові до помсти, пише Deutsche Welle.

«Пройти з магазину до дому з пакунками – це ціла проблема. Машини стоять впоперек тротуару, і доводиться їх обходити або проїжджою частиною, або по клумбах. Це жах. Просто хочеться пробити колеса таким», — обурюється киянка Олеся.

Пішоходам доводиться «лавірувати» між машинами. Фото streets-kharkiv.info

У Державтоінспекції визнають проблему, проте зарадити поки нічим не можуть. За інформацією прес-служби ДАІ, лише за півроку в Києві за порушення правил зупинки і паркування автотранспорту до відповідальності притягнуто понад 15 тисяч водіїв.

У відомстві відзначають: щодень виявляють близько сотні порушень. Нині на порушників паркування накладають штраф від 250 до 680 гривень. Однак це ситуації не змінює.

«До кожного в авто співробітника ДАІ не посадиш. Якби водії усвідомлювали, що, паркуючись не за правилами, створюють небезпечну ситуацію, то ми б мали зовсім іншу ситуацію на дорогах», — прокоментував начальник прес-служби Державтоінспекції України Олександр Зубенко.

Тим часом українські пішоходи самі почали відстоювати своє право безпечно рухатися тротуарами. В Одесі жителі одного з мікрорайонів вирішили самотужки профінансувати встановлення на тротуарах захисних стовпчиків, аби автомобілі не змогли заїхати на пішохідну зону.

А у Харкові пішоходи звернулися за допомогою до народного депутата, аби той пролобіював у Верховній Раді зміни до закону, які б встановлювали адміністративну відповідальність за паркування біля зелених насаджень, молодих дерев, газонів та квітників.

Коли пішоходам уривається терпець, вони дають волю почуттям. Яскравий приклад – акція «Стоп хам!», коли на лобове скло автомобілів, які припарковані у недозволеному місці клеять промовисті наліпки «Мені плювати на всіх! Паркуюсь, де хочу!». До слова, віддерти їх дуже проблематично.

Координатор акції «Стоп хам» у Києві Роман Мороз каже, що такі наліпки діють на порушників правил паркування краще за вмовляння та штрафи.

«Дивно, але водії самі схвалюють нашу ініціативу. Адже вони розуміють, що порушують правила», — прокоментував Мороз.

За його спостереженнями, тільки 30% водіїв паркуються у недозволених місцях через власну лінь «пройти пару метрів ногами», решта 70% власників автомобілів залишають їх на тротуарах через брак офіційних парковок у містах.

З цим погоджуються і самі автомобілісти. У Союзі водіїв України наголошують, що у великих містах бракує парковок та офіційних місць для стоянок.

Голова правління союзу Сергій Овчинніков певен, що муніципальна влада не зацікавлена у розвитку інфраструктури парковок у своїх містах.

«Через корупцію місцева влада надає дозволи на будівництво будинків, офісів, ресторанів, не вимагаючи від забудовника зведення там парковок. Таким чином за хабарі вони здешевлюють ці проекти, а нам немає де паркуватися», — наголошує голова правління Союзу водіїв.

За словами Овчиннікова, через власні незаконні комерційні інтереси муніципальна влада провокує соціальний конфлікт між водіями та пішоходами. Водії переконані, що ні високі штрафи, ні евакуатори не допоможуть вирішити проблему з незаконним паркуванням машин, допоки у містах не запрацює інфраструктура стоянок, облаштованих автоматичними паркоматами.

Як відомо, з 1 квітня 2012 року українські автомобілісти можуть припарковувати машини і оплачувати стоянку автомобіля тільки на майданчиках, обладнаних технічними засобами (паркоматами і терміналами). Водночас через брак цих паркоматів виконати цю вимогу автомобілісти просто не в змозі.

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України