chrome firefox opera safari iexplorer

Після рясних дощів у лісах буде багато грибів, але токсикологи радять їх не збирати

31 серпня 2012 о 13:26

Цьогоріч випадки отруєння грибами поки що не мають масового характеру. Проте летальні випадки вже були, і серед жертв є діти.

А з огляду на рясні «грибні» дощі, вже найближчим часом медики очікують притоку на лікарняні ліжка любителів «тихого» полювання, розповів учора на прес–конференції головний токсиколог Міністерства охорони здоров’я, завідувач Українським центром токсикології при лікарні «Охматдит» Борис Шейман.

«Смішно, але більшість людей вважає, що велика кількість отруєнь у 1990–х роках була спричинена тим, що людям не було чого їсти, тому вони йшли у ліс по гриби. Ми опитали більшість постраждалих, однак ніхто не вказав на таку причину. Наша біда — це екологія. Після Чорнобиля «тихе» полювання вже не може бути безпечним апріорі. Навіть якщо ви збирали тільки білі гриби, вони можуть бути отруйними через заражені ґрунти. Таких випадків багато», — пояснює пан Шейман.

Люди, які не мають достатнього досвіду у збиранні грибів, часто помиляються, приймаючи отруйні гриби за їстівні.

Скажімо, смертельно отруйна бліда поганка дуже схожа на печерицю. А уявлення про те, що отруйність можна визначити якимось «домашнім» способом, хибне.

«Срібні ложки, варіння разом із цибулею та інші прийоми не працюють. Також забудьте про міф, що бліда поганка не сушиться. Ми з колегами ще у 80–х роках чудово її засушили», — каже Борис Семенович.

При перших симптомах отруєння фахівець наполегливо радить одразу звертатися до лікаря: «Зле від отруєного гриба може стати як через дві години після вживання, так і через три дні. Тож якщо після вживання грибів у вас є найменше нездужання, одразу звертайтеся по допомогу. При цьому треба обстежити всіх, хто сидів за столом, адже кожен організм індивідуальний, тому в інших отруєння може проявитися пізніше».

Наостанок токсиколог порадив за можливості взагалі відмовитися від диких грибів, щоб не ризикувати. «У молодості я й сам полюбляв ходити на «тихе» полювання, але коли довелося поховати першу родину пацієнтів, яка загинула від отруєння грибами, перестав вживати дикі гриби. Не всі вони смертельні, але навіщо взагалі ризикувати? Єдиною альтернативою на сьогодні є грибочки промислового виготовлення, отруєння якими за весь час нашого спостереження не зафіксовано», — наголошує Борис Шейман.

А ТИМ ЧАСОМ...

Працівники відділу зони ЧАЕС спільно з батальйоном міліції з охорони зони радіоактивного забруднення затримали чотири автомобілі, якими жителі Києва і Бородянського району Київщини намагалися вивезти 130 кг грибів із забрудненої території.

Як повідомляє відділ зв’язків із громадськістю ГУМВС України в Київській області, транспортні засоби та гриби, які везли на продаж до Києва, вилучено. Вирішується питання про порушення кримінальних справ за ст. 267–1 ККУ (порушення вимог режиму радіаційної безпеки).

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути