chrome firefox opera safari iexplorer

Російська мова стала регіональною у Запорізькій області

16 серпня 2012 о 12:29

У Запорізькій області російська мова стала регіональною згідно з рішенням Запорізької обласної ради на позачерговій сесії в рамках реалізації положень закону Про основи державної мовної політики.

Зокрема, за таку постанову проголосували 79 депутатів із 81 зареєстрованих (всього в раді 100 депутатів).

Даний проект запропонував голова облради Павло Матвієнко у своїй доповіді перед засіданням. Як зазначалося у виступі, на 2001 рік мовна група громадян, які своєю рідною мовою вважають російську, становила 48,19% населення, а також те, що в області проживають представники 16 мовних груп.

Після прийнятої постанови до відома територіальних громад і місцевих рад буде доведено, що російська мова, як регіональна мова, використовується на території регіону в роботі місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя.

Крім того, місцевим радам області рекомендовано розглянути питання про застосування на відповідній території заходів, спрямованих на використання інших регіональних мов або мов меншин, передбачених чинним законодавством.

Будуть визначені витрати, необхідні для реалізації рішення і враховані при внесенні змін до обласного бюджету на поточний рік і підготовці проекту обласного бюджету на 2013 рік.

Як повідомлялося сьогодні, 16 серпня, російська мова отримала статус регіональноїодноголосним рішенням міськради Севастополя на позачерговій сесії. При цьому вчора, 15 серпня, депутати Дніпропетровської облради в п'ятницю, 17 серпня, на черговій сесії облрадимають намір розглянути питання Про підтримку мовної політики в Україні. Представники опозиційних партій виступають проти.

Нагадаємо, Одеська облрада надала російській мові статус регіональної.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути