chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові створили першу українську інтерактивну абетку

28 серпня 2012 о 16:45

У Львові розробили першу українську інтерактивну мобільну абетку для дітей 2-5 років, яка буде безкоштовно розповсюджуватися. 

Гра-абетка доступна для планшетів, смартфонів та персональних комп’ютерів, а також вона підходить для дітей та батьків з вадами слуху. Масштабна презентація «Мишеняткової абетки» відбудеться на 19-му Форумі видавців у Львові.

Ініціатор створення інтерактивної абетки Олеся Дячишин розповіла, що ідея створення гри виникла, коли в її сім’ї народився молодший син. Він самостійно вивчив англійські літери за допомогою абетки з пісеньками на батьківському іРаd, натомість український інтерактивний алфавіт для малюка знайти не вдалося. Відтак, зі слів Олесі Дячишин, вона вирішила створити його сама.

«У мене виникло запитання – чому наші діти досі, як 100 років тому, вчать українські літери з кубиків? Ретельно відбирались ілюстрації. Ми зіткнулися зі складністю, оскільки маленьким дітям треба показати зображення тих предметів, які вони зможуть взяти в руки чи торкнутися. Ми намагались оминати гострих, шкідливих предметів, таких як ніж , голка, пістолет. Хоча в абетці є слово «ножиці», адже діти в трьохрічному віці в дитсадках уже починають ліпити аплікації. Є «шабля», це пов’язано з нашою історією, козацтвом», – розповіла Олеся Дячишин.

Загалом над створенням інтерактивної абетки працювала команда з 20 людей. «Гра отримала схвальний відгук від фахівців інституту післядипломної освіти – вона придатна для навчальної мети і не шкодить дітям», – додала Олеся Дячишин.

Музичне оформлення «Мишеняткової абетки» безкоштовно створив композитор Володимир Якимець, вокаліст і художній керівник «Піккардійської терції». Озвучила абетку акторка львівського театру «І люди, і ляльки» Надія Крат.

Мишеня, що є головним героєм абетки, вирішили назвати на честь миші з відомої української казки про півника і двох мишенят – Круть. Аніматор та 3D-моделлер Дмитро Доскоч розповідає, що складність створення такого образу полягає в тому, що окрім того, аби бути цікавим, весели, кумедним, трішки бешкетливим, Круть має навчати дітей.

Бавитися в абетку можна на мобільних пристроях на платформах іOS (Apple) та Android, а також через веб-браузери на домашніх комп’ютерах. Зокрема, на сторінці «Мишеняткової абетки» у Facebook.

 

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути