chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові та Дрогобичі – масштабні культурні заходи, присвячені Бруно Шульцу

30 серпня 2012 о 16:41
vasylmirchuk.com

З нагоди 120-річчя від Дня народження та 70-річчя трагічної загибелі Бруно Шульца у Львові та Дрогобичі проведуть фестивалі, присвячені цьому знаковому та прогресивному письменнику, художнику й філософу літератури.

Про це на прес-конференції повідомили організатори цих масштабних культурних атракцій, повідомляє IA ZIK.

У Дрогобичі фестиваль Бруно Шульца проводиться у форматі бієнале та відбудеться вп’яте 6-12 вересня.

Львівський шульцівський фестиваль проведуть вперше в рамках Форуму видавців 12-16 вересня. Про це повідомив координатор фестивалю «Бруно Шульц у Львові» Андрій Павлишин.

Місточком, що об’єднуватиме ці два заходи, буде виставка «Бруно Шульц. Горизонт часу». Її урочисто відкриють 4 вересня і вона діятиме місяць. Про це повідомила куратор виставки Наталія Філевич. Захід готували впродовж двох років. Експозиція розміститься у залах Львівської галереї мистецтв. Тут будуть представлені вперше оригінальні рисунки Шульца з фондів Музею літератури ім. Адама Міцкевича у Варшаві.

Також будуть роботи художника з фондів Львівської галереї мистецтв. Окрім іншого, можна буде побачити невідомі широкому загалу шульцівські документи та іконографію. З огляду на те, що Бруно Шульц входив до складу авангардистської групи митців «Артес» і виставлявся з низкою інших художників, у загальне живописне панно Шульца інкрустують роботи Мавриція Ґоттліба, Марцелія Гарасимовича, Ярослави Музики, Анджея Пронашка.

Що особливо цікаво – нарешті у Львові змінюють формат виставок, де на відкритті є просто вступне слово і фуршет. Натомість тут театр «Пластична сцена» з Люблінського католицького університету організують перформанси. Для того, щоб потрапити на експозицію, треба буде пройти через «Темну кімнату пам’яті Бруно Шульца», де на відвідувачів чекатимуть сюрпризи у стилі Шульца від акторів. Про це розповів куратор мистецької частини фестивалю в Дрогобичі Ґжеґож Юзефчук.

Програму V Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі вже можна знайти в Інтернеті. Перелік заходів у Львові теж на часі опублікують в мережі – на сайті Форуму видавців та інших партнерів фестивалю.

25 липня

Інші дати
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі