chrome firefox opera safari iexplorer

Визначено 5 музеїв, які позмагаються за грант Ахметова у 10 мільйонів

30 серпня 2012 о 16:23

Завершилося засідання експертної ради проекту «Динамічний музей» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», рішенням якого були визначені 5 українських музеїв з 25 зареєстрованих на розгляд.

Про це повідомляє «Історична Правда».

Тепер ці музеї продовжать суперництво за основний грант проекту «Динамічний музей» у розмірі 10 млн грн, спрямований на модернізацію музею, оновлення підходів і методів роботи і формування власного бачення розвитку протягом наступних трьох років.

Крім того, ще два музеї з «короткого списку» отримають гранти на суму до 250 тисяч грн кожен на реалізацію окремих компонентів проекту.

Основний музей-реципієнт співпрацюватиме зі спеціально призначеним експертом-фасилітатором, завданням якого буде постійне консультування і надання фахової підтримки (професійні контакти, досвід і пр.) команді проекту.

«Короткий список» обраних музеїв (за абеткою):

1. Державний природничий музей Національної академії наук України у Львові. Проект «Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею».
2. Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького. Проект «Музей для всіх: інтерактивний культурологічний соціально орієнтований проект для широкої аудиторії».
3. Донецький обласний краєзнавчий музей. Проект «Дитячий музейний центр для дітей з різними фізичними та соціальними можливостями».
4. Музей книги і друкарства (Київ). Проект «Минуле і сучасність в просторі Музею книги і друкарства України».
5. Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара» (Київ). Проект «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку».

Грантоотримувачів визначила спеціально створена експертна рада, який засідає у два етапи. Вчорашня рада у складі 5 українських експертів (Зеновій Мазурик, Юлія Литвинець, Світлана Остапова, Владислав Піоро, Олеся Островська-Люта) визначила шорт-лист з перерахованих музеїв.

На другому етапі два іноземних і три українських експерти виберуть трьох переможців.

«Зробити вибір було дуже складно: часто доводилося вибирати між хорошим і дуже хорошим, — зазначила керівник проекту „Динамічний музей“ Олеся Островська-Люта. — Це був дійсно важкий вибір — і професійно, і емоційно. Наші музеї, у всякому разі, ряд музеїв у різних регіонах, готові до позитивних змін і готові працювати на це».

Остаточне рішення експертної ради буде оголошено 2 листопада 2012 року. У період з середини вересня до середини жовтня цього року відбудуться моніторингові візити в ці п'ять музеїв з метою оцінки їхнього потенціалу та здатності реалізувати запропоновані проекти.

Як відомо, фонд «Розвиток України» оголосив про конкурс у рамках проекту «Динамічний музей» у березні цього року.

Проект «Динамічний музей» покликаний допомогти українським музеям розвинути власні ресурси відповідно до міжнародних музейних стандартів, а також реалізувати проекти, котрі можуть мати експериментальний характер або базуватися на досвіді вітчизняних і зарубіжних музеїв.

Це можуть бути нові форми просвітницької роботи, нові принципи формування та презентації музейних колекцій, нові способи адміністративної роботи (наприклад, запровадження PR- та фандрейзингових складових роботи).

Це мусять бути дії, котрі наблизять музей до своєї аудиторії, перетворять його на жвавий осередок культурного обміну, а також сприятимуть стабільному розвитку музейних програм надалі.

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути