chrome firefox opera safari iexplorer

У Садибі Мурашка провалилася стеля. ФОТО

05 вересня 2012 о 11:28

В одній з кімнат останнього (п’ятого) поверху Садиби Мурашка, що на вулиці Малій Житомирській, 12А провалилася стеля з ліпниною.

Причиною руйнування стала діра в даху, через яку дощова вода потрапляла безпосередньо на міждахове перекриття, розповів депутат Київради від БЮТ-Батьківщини Олександр Бригинець.

«Упродовж п’яти років інвестори навмисне доводили пам’ятку до руйнування. Тепер, коли під тиском громадськості Садибу повернули до міської власності, влада продовжила справу руйнівників і просто спостерігає, як історична будівля не встоїть. Через те, що влада не може виділити декілька тисяч гривень на ремонт даху, Київ може втратити безцінну пам’ятку», — заявив він.

Депутат наголосив, якщо не розпочати ремонт даху найближчим часом, то осінні зливи можуть завдати пам’ятці непоправної шкоди.

Бригинець звернувся до голови КМДА Олександра Попова терміново знайти резервні кошти і відремонтувати пам’ятку, яка стала символом боротьби киян за своє місто.

Як відомо, у 2007 році Київрада продала історичну будівлю Садибу Мурашка приватній компанії «Пантеон-Інвест». Влітку 2011 року Київський апеляційний господарський суд визнав недійсним право власності компанії на садибу, і її повернули місту.

Фото з сайту Бригинця

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути