chrome firefox opera safari iexplorer

«Український дім» після реконструкції перетвориться на урядовий будинок. ФОТО

26 вересня 2012 о 15:00

Центр ділового й культурного співробітництва «Український дім» після реконструкції перетвориться на урядовий будинок.

У ньому будуть проводити міжнародні конференції, зустрічі делегацій і інші заходи за участю президента й членів уряду, пише портал The Village.

При цьому центр продовжить працювати як культурно-виставковий простір.

Вхід в «Український дім» буде вільним, за винятком днів проведення офіційних заходів.

За словами автора проекту, архітектора Віталія Куца, зовні будинок принципово не зміниться.

«Архітектуру „Українського дому“ ми зберігаємо, тільки добудовуємо ще конгрес-хол, але він повністю відповідає стилю будинку й не зіпсує його. Ми шанобливо ставимося до роботи архітекторів, розуміємо, де знаходиться цей будинок і яке його значення, тому з самого початку не хотіли нічого принципово змінювати, і влада пішла нам назустріч», — сказав Куц.

Він додав, що з боку Володимирської гірки, над кіноконцертним підвальним залом, з'явиться прибудова, яка по стилю не відрізнятиметься від комплексу. У ній розміститься конгрес-хол на 250 місць.

На схилі Владимирської гірки прокладуть сходи, що вестимуть до «Українського дому» з парку.

Територію навколо комплексу благоустроять. Зокрема, відремонтують каскадний фонтан і зроблять його світломузичним, поруч розіб'ють клумби й висадять дерева.

Урядову парковку планують розмістити на спеціальному стійкому до навантажень газоні.

Зовні стіни будинку утеплять і заново облицюють мармуром. На даху комплексу розмістять оглядові майданчики.

Усередині комплексу відремонтують усі приміщення, обновлять дизайн інтер'єру й установлять два панорамні ліфти: один — для офіційних делегацій, інший — для відвідувачів музею.

На першому поверсі облаштують апартаменти для президента й залу зборів, на третьому в центрі розмістять медіацентр, а в круглій надбудові на даху будинку — конференц-зал. На інших майданчиках розташують виставкові простори й галереї.

Як відомо, реконструкцію «Українського дому» планують завершити через рік. На реалізацію проекту, згідно з рішенням Кабміну, виділять 290 мільйонів 148 тисяч гривень. 

Український дім відкрили у 1982 році – до 60-річчя утворення СРСР. До 1993 року ця будівля була музеєм Володимира Леніна.

20 січня

Інші дати
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути