chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартувала культурно-просвітницька акція «Українські музеї – українській армії»

26 вересня 2012 о 09:45
rmclviv.wordpress.com

Згідно з Указом Президента України від 27.09.2010 року № 918/2010 “Питання шефства над Збройними Силами України” та з метою покращання роботи з патріотичного та культурно-духовного виховання військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей Центральний друкований орган Міністерства оборони України журнал “Військо України” започаткував Всеукраїнську культурно-просвітницьку акцію “Українські музеї – українській армії. Відкриті двері”. Про цеУНН повідомили у прес-службі Міноборони.

Спецпроект журналу стартував на Запоріжжі, колисці козацтва та історичному осередку українського духу та бойового гарту. Головним партнером акції став Національний заповідник “Хортиця”, а також Запорізький музей історії зброї та Музей історії Запорізького козацтва.

Ідея акції належить мешканцю міста Запоріжжя, виконавчому директору Запорізького міського Фонду соціального та правового захисту сімей військовозобов’язаних, загиблих при виконанні службових обов’язків у мирний час, кандидату історичних наук, кореспонденту відділу публіцистики журналу “Військо України” Олександру Кривошию.

«Найбільш проблемним питанням духовно-просвітницької роботи з особовим складом Збройних Сил України залишається фінансування, — зазначив Олександр Кривоший. – Спецпроект журналу “Військо України”, започаткований спільно з Національним заповідником “Хортиця”, дає змогу кращим військовослужбовцям ознайомитися з експозиціями, історією зброї та військового мистецтва українців. Сподіваємося, що акція приверне увагу до зазначеної проблематики діячів культури, керівників музейних установ та меценатів».

Акцію присвячено 25-річчю Збройних Сил України, отож триватиме вона 5 років.

Перший етап акції проводиться за інформаційної підтримки Запорізького обласного відділення спілки журналістів України та Національної спілки журналістів України. Інформаційні спонсори спецпроекту: газети “Запорозька Січ”, “Запорізька правда”, Запорозький обласний телерадіоцентр.

Нещодавно у запорізькому Будинку журналістів відбулася прес-конференція, на якій було офіційно презентовано спецпроект. Її провели начальник відділу публіцистики журналу “Військо України” підполковник Руслан Ткачук, директор Запорізького музею історії зброї Віталій Шлайфер та автор ідеї Олександр Кривоший.

«Оскільки спецпроект проводиться у рамках виконання Указу Президента України про шефство над Збройними Силами, ми розраховуємо, що її підтримають й органи місцевої влади, – зазначив підполковник Руслан Ткачук. – Зокрема, від імені редакції хотілося б подякувати міському голові міста Запоріжжя Олександру Сіну. Саме за його підтримки планується здійснити одну з перших екскурсій. Ми привеземо на “Хортицю” матросів підводного човна “Запоріжжя”. Цей захід передбачається здійснити у жовтні. А першою “ластівкою” проекту стане організація екскурсій для військовиків Запорізької артилерійської бригади імені генерала Петрова, якій, до речі, цього року виповнюється 70 років. 29 – 30 вересня строковикам, контрактникам, офіцерам та членам їхніх сімей будуть організовані спеціально розроблені екскурсії в музеях – партнерах акції».

За підсумками першого етапу акції відбудеться презентація у Києві. В її рамках заплановано провести персональну фотовиставку запорозького фотохудожника Сергія Лаврова “Віковічна “Хортиця” – територія звитяги та любові”.

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути