chrome firefox opera safari iexplorer

Карпати під Олімпіаду вирубають по-сочинськи

11 жовтня 2012 о 11:03
ua.money.comments.ua

Австрійці, замішані в екологічних скандалах у перебігу підготовки Олімпіади в Сочі, запрошені попрацювати над українськими Іграми.

Голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами Владислав Каськів знову і знову підтверджує свою любов до батьківщини Моцарта і «Ред Булла».

Не пройшло і місяця після того, як кошторис примарної Олімпіади в Карпатах віддали двом громадянам Австрії, як «Вісник державних закупівель» оприлюднив ще одну олімпійську закупівлю – цього разу мова йде про техніко-економічне обґрунтування проекту створення високогірного спортивно-туристичного комплексу «Боржава-Резорт».

До речі, згідно з попереднім кошторисом підготовки до Олімпіади – створення гірськолижної і туристичної інфраструктури в долині річки Боржави тільки за попередніми оцінками тягне на «скромних» $200 млн.

Поки що ж цифри в закупівлях фігурують менші – на розробку ТЕО «Боржави» держава виділяє 651 тис. євро. Переможцем торгів стала австрійська компанія Masterconcept Consulting GMBH, що базується в рідному місті Моцарта – Зальцбурзі.

І пам´ятаючи про незабутній досвід вивчення компанії — розробника обґрунтування всієї Олімпіади, «Коментарі» не втрималися від невеликого розслідування і з приводу Masterconcept.

Згідно з відкритою австрійською базою даних суб´єктів господарювання, MasterconceptConsulting GMBH була заснована 23 січня 2008 року, а її штат складається всього з трьох людей. Належить же компанія панові Герноту Ляйтнеру (Gernot Leitner, 75%) і ще одній жінці (Claudia Leitner-Moll, 25%) – чи то дружині, чи то сестрі, чи то дочці Гернота.

До речі, в конкурсі, оголошеному 2 серпня, боролися дві компанії – вже відома нам австрійська Masterconcept Consulting і мальтійська Spatial Management Consulting Ltd., що запропонувала за свої послуги 736,365 тис. євро.

Щоправда, друга компанія відразу ж викликала хворобливу цікавість. По-перше, мальтійським був тільки вказаний на її сайті номер факсу, тоді як номер телефону чомусь виявився австрійським. А по-друге, сайт з доменом -eu- складався всього з однієї сторінки, на якій російською було написано: «Спейшл Менеджмент Консалтинг Лтд. це міжнародна міждисциплінарна консалтингова компанія. Спеціалізацією нашої фірми є майстер-планування, засноване на застосуванні точних географічних даних» (з орфографічною помилкою – «географичесИх». – Ред.).

Між іншим, аналогічною діяльністю займається і австрійська Masterconcept Consulting. Більше того, в соціальній мережі linkedin якийсь Микола Нікітенко, громадянин Російської Федерації, написав про себе таке: «Консультант в Masterconcept/Spatial Management Consulting Ltd». Що вже не залишає сумнівів у тісному зв´язку цих двох учасників українського тендеру.

Проте і у австрійської компанії зв´язок з Росією більш ніж сильний. Окрім офісу в маленькому Зальцбурзі вона має і представництво по Виборзькій набережній, 47, літ. «Д» у Санкт-Петербурзі (бізнес-центр «Гренадерський». – Ред.). Сайт компанії має англійську і російську версії, на останній можна прочитати всю таємницю компанії – з орфографічними помилками і назвою «Мастерконцерт» замість «Мастерконцепт»: «Компанія була заснована в Австрії Гернотом Ляйтнером і двома його партнерами Вольфгангом Майерхофером і Вальтером Вебером, які на сьогодні працюють пліч о пліч більше ніж 10 років. З часом центр діяльності компанії змістився на схід, і на сьогодні 60% всього обороту компанії «Мастерконцерт» доводиться на Росію».

Далі на сайті наводиться перелік робіт, які й сформували левову частку обороту австрійців, – розробка Олімпійського транспортного майстер-плану міста Сочі, операційного транспортного майстер-плану міста Сочі, майстер-плану Каспійського прибережного кластера в Дагестані, майстер-плану курортів Північного Кавказу.

Без сумнівів, на Кавказі пан Ляйтнер далеко не остання людина. Саме він є незалежним директором і членом ради директорів ВАТ «Курорти Північного Кавказу» – оператора проекту північнокавказького гірськолижного кластера.

Співвласниками цієї компанії числяться державний Внєшекономбанк і Сбєрбанк Росії. В рамках створення вищезазначеного кластера Masterconcept Consulting уже розробила майстер-план створення гірськолижного курорту в Адигеї «Лаго-Накі».

Згідно з розробленим планом, вся інфраструктура майбутнього дорогого курорту повинна розміститися на заповідних землях об´єкта Всесвітньої природної спадщини «Західний Кавказ».

Російські екологи вже два роки марно добиваються корегування проекту, кажучи про те, що чиновники з Москви, ґрунтуючись на «порочній схемі» підготовки Сочинської олімпіади, тепер планують побудувати нерентабельні мега-курорти і на землях федеральних територій, що особливо охороняються. За рахунок бюджетних коштів. При такому досвіді австрійських архітекторів безхмарне майбутнє долини Боржави в Карпатах викликає великі сумніви.

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі