chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відновлять віллу Богдана Лепкого

26 жовтня 2012 о 10:13
uk.wikipedia.org

У санаторії «Черче» на Рогатинщині закладено і освячено символічний камінь під відновлення вілли «Богданівка», в якій жив відомий український письменник, громадський діяч Богдан Лепкий, повідомляє Радіо Свобода.

Закладено також капсулу зі зверненням до нащадків.

У 30-х роках минулого століття тут був «живець «Черче», директором якого був композитор Левко Лепкий, брат письменника. Віллу Богданові Лепкому подарувала громада Черче і Бережан до його 60-річчя.

За словами місцевої вчительки Віри Хімій, це була «академія галицької інтелігенції», куди приїжджали письменники, художники, музиканти.

У 1982 році за одну ніч віллу було зруйновано, щоб, як сказав головний лікар санаторію «Черче» Михайло Падучак, «стерти з пам’яті народу навіть згадку про Лепкого».

У 1991 році на місці, де стояв будинок, встановлено пам’ятний знак. А тепер розпочато відновлення вілли.

Ідею підтримали голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк, Львівське земляцтво братів-рогатинців, яке очолює письменник Роман Коритко, благодійний фонд «Живець «Черче», який очолює академік Ярослав Яцків з Києва.

До відновлювальних робіт будуть залучені громади, меценати.

У відновленій віллі «Богданівка» створять садибу-музей Богдана Лепкого, що стане філією обласного краєзнавчого музею. Її буде включено до туристичних маршрутів Прикарпаття.

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі