chrome firefox opera safari iexplorer

Пішов з життя Народний артист України Марк Бровун

09 жовтня 2012 о 16:21
muzdrama.dn.ua

У ніч з 8 на 9 жовтня у віці 66 років помер керівник Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру, Народний артист України та лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Марк Бровун.

Громадянська панахида відбудеться 10 жовтня об 11.00 у приміщенні Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру, повідомляється на сайті театру.

Співчуття у зв'язку зі смертю Бровуна висловив Президент України Віктор Янукович.

«Від нас пішов видатний театральний діяч, який усе своє життя присвятив самовідданому служінню українській культурі. Видатні організаторські здібності, щирість, доброзичливість Марка Матвійовича завоювали любов і повагу шанувальників. Світла пам'ять про прекрасну людину назавжди залишиться у наших серцях», — йдеться у співчутті Януковича , яке наводить його прес-служба.

«Присвятивши більшу частину свого життя служінню театру, він вивів Донецький музично-драматичний театр на якісно новий творчий рівень, зробивши його одним з найуспішніших і відвідуваних театрів України», — зазначили в театрі.

Марк Бровун народився 24 липня 1946 року в Донецьку. Закінчив економічний факультет Донецького державного університету і режисерський факультет Луганського державного інституту культури і мистецтв. Був керівником-тренером збірних команд Донецької області та УРСР із воєнізованого багатоборства. Під його керівництвом збірна УРСР неодноразово ставала призером, а в 1974 році — чемпіоном СРСР.

З 1976 року Марк Бровун прийшов на роботу в Донецький національний академічний український музично-драматичний театр, а в 1987 році він став його директором, у 1994 році — директором-художнім керівником театру. З 2009 року — художній керівник театру.

У 1993 році Бровуну було присвоєно звання Заслужений працівник культури України. У 1997 році став лауреатом премії Національної спілки театральних діячів України ім. Миколи Садовського.

У 2003 році Бровун став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка за виставу Енеїда за твором Івана Котляревського.

У 2012 році Марку Бровуну присвоїли звання Народний артист України.

Повний Кавалер ордена За заслуги, повний кавалер нагороди Шахтарська слава.

Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, неодноразово нагороджувався Почесними грамотами Міністерства культури та туризму України, Донецької обласної ради, Донецької обласної державної адміністрації, медалями та почесними знаками.

Депутат Донецької обласної ради 4, 5 та 6 скликання. Голова постійної комісії з питань культури, духовності та підтримки засобів масової інформації 4 та 5 скликання.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі