chrome firefox opera safari iexplorer

«Регіонал» презентував збірку про ОУН як шпигунів Гітлера і Заходу

16 жовтня 2012 о 13:47

Народний депутат фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко презентував у Севастополі збірник архівних матеріалів «Історія націоналістичних рухів в Україні в роки Великої Вітчизняної війни».

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Сьогодні міжнародний антифашистський фронт України, який я представляю як співголова, презентує севастопольцям нову, по суті, унікальну книгу — двотомник архівних матеріалів, — зазначив Колесніченко. — Архіви, які представлені з п'яти країн — Німеччини, Польщі, України, Білорусії, Росії».

За словами нардепа, вперше були взяті матеріали зі Служби зовнішньої розвідки РФ, розвідки Польщі, української розвідки.

«РФ представила більше дванадцяти архівних установ. В тому числі архіви президента РФ», — додав «регіонал».

За словами депутата, 90% представлених архівних документів вперше розсекречені і представлені населенню.

«З 1939 року по 1945 рік ОУН-УПА і всі підрозділи, які знаходилися в цьому націоналістичному крилі, відкрито співпрацювали з німецько-фашистськими загарбниками, — сказав Колесніченко. — З 1939 року вони перебували на фінансуванні спецслужб Німеччини, готували розвідувально-диверсійну мережу на території України і навіть в 1945 році, працюючи з німцями, вони готували розвідувальну мережу, щоб залишити її в тилу радянських військ».

Одночасно, за його словами, документи доводять, що «лідери ОУН-УПА» вели переговори і з американською, і з англійською розвідкою для ведення підривної роботи на території Радянського Союзу.

«Однозначно доведено, що участі в боях з регулярною німецькою армією бандерівці не брали, — сказав „регіонал“. — Все, що змогли знайти історики, це приватні сутички з метою отримання зброї, обмундирування або продуктів харчування».

На думку Колесніченка, архівні матеріали «вперше підтверджують факти переговорів Степана Бандери зі спецслужбами Німеччини», спрямовані на об'єднання зусиль в боротьбі з Радянським Союзом. Депутат також заявив, що збереглися й документи з вдячністю Адольфу Гітлеру за те, «що він створив Українську державу».

«Регіонал» розповів, що найближчим часом книга буде видана накладом у 20 тисяч екземплярів і розповсюджуватиметься не тільки в бібліотеках, але і в школах, в інститутах.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути