chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві — святкування Дня української козачки

27 жовтня 2012 о 09:12

27 жовтня 2012 року о 12-00 на «Мамаєвій Слободі» у Києві (вул. М. Донця,2) вже втретє розпочнеться свято — «День української козачки».

Це свято було започатковане Козацькою спадковою духовною республікою на «Мамаєвій Слободі» у 2010 році і проводиться щорічно в останню суботу жовтня.

«Нам, українцям, треба пам'ятати, що наші жінки були завжди вільними. Українське жіноцтво не тільки зберігало свої права, але навіть розширювало їх, а суспільний устрій в козацькому краї розвивався демократичним шляхом. Українська жінка-козачка володіла значно більшою свободою, ніж будь-де в іншому місті тогочасної Європи», — нагадують організатори свята.

У суботу, 27 жовтня, на майдані «Мамаєвої Слободи» будуть виступати фольклорні колективи, а також відбуватиметься ярмарок народних майстрів.

В казанах варитиметься козацький куліш та гарбузова каша. Охочі зможуть почастуватись наливками, настоянками та варенухою.

Відбудеться також майстер-клас із давніх козацьких забав, ігрищ та танців.

Свою майстерність перед нашими яснолицими дівчатами-козачками та чепурними молодицями продемонструє кращий в Європі кінний козацький каскадерський театр під орудою Наказного отамана Олега Юрчишина.

В рамках святкування, між дівчатами-козачками буде проведено конкурс на найдовшу косу. Дівчина-переможець, в котрої найдовша коса, отримає нагороду – сюрприз від козацького селища «Мамаєва Слобода».

Крім цінного подарунка, дівчину яка переможе в конкурсі на найдовшу косу, буде з почестями провезено на білому коні вулицями козацького селища!

Детальніше — дивіться тут.

«Рідна країна»

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути