chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві розкажуть, як Україна потрапила на європейські карти

05 жовтня 2012 о 14:54

У Домі освіти і культури «Майстер Клас» стартує лекційний клуб «Ad fontes», у рамках якого щосуботи читатимуться лекції на історико-культурні теми.

Про це повідомляє «Платформа».

Спікер першої зустрічі – Кирило Галушко, історик, етносоціолог, публіцист.

Тема лекції: «Як Україна та українці потрапили на карту».

Як із часів Відродження діяли «подвійні стандарти» у політичній картографії Європи і як розпочалася «картографічна пропаганда»? Чому «українці» потрапили на карту набагато пізніше, аніж «Україна»?

Як почали себе «малювати» європейські нації в добу модерного націоналізму? Як сталося, що українці на початку ХХ ст. стали народом із найдовшою назвою в Європі? Як українці бачили себе і як їх бачили інші на карті Європи? Чому в Українській РСР «малороси» мешкали ще у 1980-х?

Усім цим питанням присвячена лекція, що супроводжуватиметься візуальним рядом з українських та закордонних картографічних фондів.

Час і місце: 6 жовтня, 15:00. Київ, вул. Лаврська, 16а.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути