chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явилась перша «заправка» для електромобілів

31 жовтня 2012 о 15:09

На столичній автозаправній станції «ОККО» по вулиці Героїв Сталінграда 29 жовтня відкрили перший пункт підзарядки електромобілів в Україні.

Пристрій моделі EVT050 вироблений у Фінляндії. Такі ставлять у Західній Європі на парковках, повідомляє Gazeta.ua.

Пристрій для підзарядки виглядає як півтораметровий стовп із нержавіючої сталі із зеленою підсвіткою вгорі. Під нею — невеликі дверцята із замком.

Щоб зарядити електромобіль, потрібно у адміністратора заправки взяти ключ й відчинити ним дверцята. За ними розміщені дві розетки на 220 В, вмикачі заряду із електронними лічильниками спожитої електроенергії.

На відкриття пункту підзарядки приїхав Олександр Туз, власник американського серійного електромобіля «Тропіка», директор заводу «Титан», що переобладнує серійні машини на електромобілі. Він першим зарядив свій електромобіль.

«Я прибув на майже розрядженому електромобілі. Тут його зарядив. Це зручно. Для зарядки електромобіля достатньо побутової розетки на 220 вольт, яка витримує навантаження 2,5 кіловат. Процес заряду дуже простий. Але не зважаючи на це, ця заправка „Окко“ увійде в історію як перша АЗК в Україні із пунктом підзарядки», — розповів Туз.

Він заряджає свій електромобіль вдома та на роботі.

«Буває, заряджаю в магазинах і кафе. Мені тільки раз відмовили, бо мій подовжувач заважав би пішоходам. У решті закладів, коли я запитую дозволу про зарядку електромобіля, на мене дивляться, як на гарну дівчину, що просить поправити їй спідницю й підтягнути колготки. Ще й як погоджуються! Але, звісно, добре було б, аби на парковках та біля великих магазинів були пункти заряду», — сказав Туз.

Пункт зарядки електромобілів повністю заряджає акумулятори за 5-6 годин. Повного заряду вистачить приблизно на 100-150 км ходу машини, залежно від моделі.

Зарядка електромобіля є безкоштовною. За три дні роботи на автозаправці підзаряджали вже 3 машини.

"Це не так уже і мало, бо електрокарів по Україні трохи більше 20. Пункт електрозарядки — це наш експериментальний проект разом із фінською компанією «Енсто», — розповів керівник відділу зв'язків із громадськістю «Концерну Галнафтогаз» — мережа АЗК «ОККО» Олесь Пограничний.

За його словами, мережа першою збудувала великий автозаправний комплекс із магазином у Львові, на вулиці Зеленій.

«Хоча це було тоді дорого. Зараз для більшості заправок це стало нормою. Так само стане нормою пункт підзарядки, адже це дуже зручно. Для власників електромобілів певною проблемою є підзарядка машини — ну, не кидати ж подовжувач із офісу на 16-му поверсі чи квартири. Із збільшенням парку електромобілів буде збільшуватися і кількість пунктів підзарядки. Вони мають бути на АЗС, паркінгах, біля офісів, біля супермаркетів. Я впевнений, що скоро з'являться також пункти швидкісної підзарядки. Але вони значно дорожчі і потребують вже іншого технологічного вирішення», — підсумував Пограничний.

Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути