chrome firefox opera safari iexplorer

У Софії Київській триває виставка народної ікони. ФОТО

18 жовтня 2012 о 09:16

Кияни та гості міста зможуть побачити цінні експонати сакрального мистецтва XVIII-XIX століть – унікальні ікони із фондів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», повідомили УНІАН у прес-службі КМДА.

Колекцію сформовано на основі пошукових експедицій, що здійснювалися на території Чернігівської області. Більшість зразків іконопису, представлених на виставці, було врятовано від знищення під час масового закриття та руйнування православних храмів за радянських часів.

Представлені твори іконопису вирізняються між собою за стилем, манерою виконання, рівнем професійної майстерності, однак представляють класичну течію народного іконопису з обов’язковими стилізованими зображеннями великих квітів з додатковим дрібним рослинним орнаментом на брунатному тлі.

Також на виставці будуть представлені зразки рушників Чернігівщини із колекції краєзнавця Юрія Дахна.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути