chrome firefox opera safari iexplorer

Вийшов друком реконструйований реєстр храмів Київської митрополії XVIII ст

16 жовтня 2012 о 19:09
kplavra.kiev.ua

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику побачило світ видання «Київська митрополія: топографія посвят». В основі книги – публікація реєстру-реконструкції храмів Київської митрополії, здійснена на підставі комплексу джерел, — відомостей про церковнослужителів 1780—1783 років.

Така реконструкція стала можлива завдяки дослідженню адміністративно-територіального устрою та типологічно-кількісних характеристик храмів митрополії. На підставі реконструйованого реєстру вперше комплексно та на інформаційно-статистичному рівні аналізуються посвяти храмів Київської митрополії, зроблені цікаві висновки щодо релігійної свідомості доби Бароко. Також вперше картографовано території Київської митрополії, складено карти найбільш популярних храмових посвят.

«Задум цієї книги з’явився під час дослідження зовсім інших питань з історії Київської митрополії XVIII ст., — розповідає автор праці, науковий співробітник Заповідника Оксана Прокоп’юк. — У певний момент роботи з джерелами стала зрозумілою можливість реконструкції повного реєстру храмів Київської митрополії. Це відкривало досить широкі перспективи в дослідженні релігійної свідомості соціуму доби Бароко».

За словами пані Прокоп’юк, цінність книги в тому, що на її сторінках вперше відображено увесь калейдоскоп посвят храмів Київської митрополії на кінець XVIII ст.: «Опублікований реєстр вміщує інформацію про найменування майже тисячі церков. Найчастіше храми присвячували святителю Миколаю Мірлікійському, Покрові Пресвятої Богородиці, архангелу Михаїлу. Саме ці культи домінували в релігійній свідомості ранньомодерного соціуму».

«Є і храми присвячені преподобним отцям печерським. Найбільш шанованими були Антоній, Феодосій та Іоанн Багатостраждальний. Серед Богородичних посвят значною є кількість Успенських храмів. На поширення цього культу великий вплив мала Києво-Печерська лавра, головний храм якої присвячений Успінню Пресвятої Богородиці», — розповідає авторка.

Наклад книги – 300 примірників. Видання розраховане на фахівців та всіх тих, хто цікавиться історією Церкви в Україні ранньомодерного часу.

Презентація книги відбудеться орієнтовно 31 жовтня 2012 року на території Києво-Печерського заповідника.

За інформацією прес-служби заповідника

«Рідна країна»

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі