chrome firefox opera safari iexplorer

100-річним пільговикам втричі збільшили надбавки до пенсій

12 листопадаа 2012 о 11:36
globalist.org.ua

За повідомленням Головного управління праці та соціального захисту населення КМДА ветерани війни та деякі інші пільговики, яким виповнилося 100 і більше років, отримуватимуть у тричі більшу надбавку до пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії. Про це УННповідомили у прес-службі міськадміністрації.

З 9 жовтня 2012 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 908 «Про підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни та деяких інших осіб, яким виповнилося 100 і більше років».

Так, з 1  жовтня 2012 року надбавку збільшено ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», яким виповнилося 100 і більше років:

– члени сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб – 1078,56 грн;

– члени сімей померлих осіб, а також дружини (чоловіки) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге – 719,04 грн;

– учасники війни та в’язні концентраційних таборів, гетто, та інших місць примусового тримання, нагороджені орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни – 513,60 грн;

– дружини (чоловіки) померлих учасників війни та бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 385,20 грн;

– учасники війни та в’язні концентраційних таборів, гетто, та інших місць примусового тримання – 128,40 грн.

Іншим особам, яким виповнилося 100 і більше років, встановлюється підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, у розмірі 20 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність – 171,20 грн.

Нагадаємо, що прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, установлено на рівні 856 гривень з 01.10.2012 року та 884 гривень з 01.12.2012.

Розділи: Суспільство

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України