chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідних у PinchukArtCentre покажуть нового Деміена Хьорста

02 листопада 2012 о 10:19

Мистецька премія Future Generation Art Prize 2012, що її започаткував ще у 2009 році Віктор Пінчук, цього року вручатиметься вчетверте. Конкурс, що об’єднує митців віком до 35 років iз рiзних країн. Головний приз — 100 тисяч доларів — отримує митець, якого обере міжнародне журі. А поки до церемонії нагородження лишається більше місяця (вона відбудеться 7 грудня), усі бажаючі мають змогу оцінити роботи 21 номінанта, які з 3 листопада виставлено в галереї PinchukArtCentre.

До шорт–листа цьогорічних учасників увійшли представники Італії, Лівану, США, Бразилії, Японії, Китаю, Чеської Республіки, Єгипту, Ірану, Туреччини, Аргентини , Польщі та Великобританії. Україну в мистецькому змаганні представлятиме арт–група Р.Е.П. та лауреат Головної премії PinchukArtCentre –2011 Микита Кадан. Його об’єкт під назвою «Постамент» журі назвало «чистотою та витонченою ідеєю заповнення простору міста з його поточними мутаціями та перетвореннями». «Мій робочий матеріал — це українська реальність. Мене турбує проблематика постсоціалістичної та неокапіталістичної забудови міського простору», — так охарактеризовує своє творче амплуа Микита Кадан.

До складу міжнародного журі Премії Future Generation Art Prize цього­річ увійшли провідні арт–критики: Каро­лін Христов–Бакарджієв (Німеч­чи­­на), Анальдо Фаріас(Бразилія), Мас­сі­­мі­­­ліано Джіоні(США), Керол Ін­­­хуа Лу (Китай),Ханс Ульріх–Об­ріст(Великобританія),Екхард Шнайдер(Україна), Ненсі Спектор(США).Окрім головної премії, серед усіх учасників буде обрано п’ятьох спеціальних призерів, котрі отримають можливість стажування за окремою програмою та додаткові 20 тисяч доларів.

Поруч iз молодими художниками свою нову виставку представить патрон Future Generation Art Prize — Деміен Хьорст. У 2009 році арт–центр Віктора Пінчука представляв виставку «Реквієм» — найбільшу ретроспективу творчості художника, до якої увійшли понад сто творiв, зокрема й скандальні роботи митця, як то акула у розрізі, полотна з метеликів, тварини у формальдегідi. Нинішня київська виставка Хьорста складатиметься з його останніх, створених за минулі два роки, робіт, об’єднаних назвою «Два тижні, одне літо». «Згідно з концепцією Future Generation Art Prize, паралельно з експозицією молодих номінантів, світовий художник, що є одним iз чотирьох патронів премії, виставляє свої роботи, а також консультує та надає підтримку лауреатам», — пояснюють організатори.

16 листопада

Інші дати
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Розгорнути
Народився Богдан Кістяківський
(1868, м. Київ – 1920) – український правознавець, філософ права, соціолог. Редагував твори М. Драгоманова, написавши до них вступну розвідку. Наукові праці присвячені теорії права та соціології («Соціальні теорії науки і право»).
Розгорнути
Народився Михайло Паращук
(1878, с. Варваринці Тернопільської обл. - 1963) скульптор. Автор пам'ятника А. Міцкевичу у Львові та на могилі М. Драгоманова в Софії, скульптур для військової академії, Народної бібліотеки, Софійського університету, Музичного театру в столиці Болгарії.
Розгорнути
Народився Ігор Турчин
(1936, с.Софіївка, Одеська область - 1993) — гандбольний тренер. Створив команду «Спартак» (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті І.Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
Розгорнути