chrome firefox opera safari iexplorer

Під Києвом почали вирубку дерев у скандальному заказнику

02 листопада 2012 о 11:37

Вранці 2 листопада невідомі розпочали рубку дерев у скандальному заказнику « Пірнівський», що у Вишгородському районі під Києвом, повідомляє прес-служба Національного екологічного центру.

Нагадаємо, що взимку 2012 року невідомі розпочали вирубати і огороджувати територію заказника. Саме на цих деревах розміщена колонія чапель, задля якої в минулому і був створений заказник. Чаплі, що прилетіли на місце гніздування, яке охороняється в заказнику застали вурубку дерев із власними гніздами.

Ще у квітні екологічні організації звернулись до Державної екологічної інспекції, Міністерства внутрішніх справ та Генпрокуратури з проханням зупинити знищення заказника, що є прямим порушенням статті 252 Кримінального кодексу. У відповідь на звернення громадських організацій, Прокуратура Київської області пообіцяла оперативно розібратись в ситуації, проте цього досі не сталося.

«Пошкодження території заказника є прямим порушенням статті 252 Кримінального кодексу України, — говорить заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. — Втім, знаковим моментом є те, що вирубка розпочалась відразу після закінчення виборів до Верховної ради України».

Довідка

Орнітологічний заказник місцевого значення «Пірнівський» розташовується у селі Пірнове Вишгородського районута займає площу в 5 га.

Був створений згідно рішення Київського олбвиконкому №5 від 12.01.1987.

Особливість заказнику полягає у масовому гніздуванні сірих чапель. Колонія цих птахів знаходиться на невеликій ділянці соснового лісу прямо в населеному пункті. У різні роки тут нараховувалось від 80 до 100 гнізд.

Розділи: Довкілля

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути