chrome firefox opera safari iexplorer

Про монастирі Закарпаття відзняли документальний фільм

06 листопада 2012 о 16:23

Студія документальних фільмів Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) випустила 1-шу серію циклу фільмів «Монастирське життя Закарпаття».

У фільмі показано життя монастирів з різних, дещо навіть незвичайних, сторін.

Як повідомляє РІСУ, глядач дізнається, що не одними Cлужбами живе монастир: що при обителі є й ферми, пекарня і що найпопулярніший вид транспорту там велосипед, кінь чи трактор, і багато іншого.

Такий формат був обраний не випадково — щоб показати світській аудиторії глядачів, та й не тільки світській, монастирське життя під іншим кутом зору.

Знімальна група відзняла всі 40 православних монастирів УПЦ (МП) на Закарпатті. Робота над черговими серіями триває.

Автор ідеї — єромонах Пімен (Мацола) — сліпий священнослужитель, який, до слова, і книги пише («Православні святині Закарпаття»), і фільми знімає (!). Автор і режисер кінострічки — Олена Каретник, що зняла більше 60 документальних фільмів; продюсер — протоєрей Георгій Коваленко, Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП).

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути