chrome firefox opera safari iexplorer

Щоб повністю відновити театр Заньковецької, потрібно ще 20 млн

09 листопада 2012 о 13:52

Сьогодні, 9 листопада, з пам’ятки архітектури – театру імені Марії Заньковецької знімуть риштування, яке встановили ще у червні. Фасад відреставрували на дев’яносто відсотків.

Тут оббили тиньк, замінили зруйновану цеглу та ще раз заштукатурили стіни і побілили їх, відновили оздобу вікон. Проте риштування знімуть лише з четвертого до другого поверху.
Про це повідомляє ZIK.

«Першого поверху відремонтовано лише половину, залишилась невеличка частина, думаю, протягом тижня ми демонтуємо усе риштування», – розповів заступник гендиректора з питань капремонту театру Роман Порада.

Залишилось відреставрувати ще вікна, відновлюватимуть їх зсередини, без риштувань. Робитимуть це спільно з міжнародною організацією GIZ.

На реставрацію цієї частини фасаду з держбюджету виділили півтора мільйона гривень. А щоб повністю відновити театр Заньковецької і відселити мешканців, що і далі живуть в культурній установі, потрібно ще 20 мільйонів гривень.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути