chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві пройдуть Дні Відня

05 листопадаа 2012 о 10:14

Цього року мешканці української та австрійської столиць мають спільний привід для святкування – 20 років виповнюється побратимським стосункам Києва та Відня. На честь 20-річчя дипломатичної та культурної співпраці двох міст у Києві 7 та 8 листопада відбудуться Дні Відня, передає УНН з посиланням на КМДА.

У цей період Київ з офіційним візитом відвідає австрійська делегація на чолі з мером Відня Міхаелем Хойплем. Разом з представниками бургомістрату приїдуть і представники бізнес-кіл, адже Дні Відня у Києві матимуть як культурну, так і економічну складові.

Зокрема, 7 листопада відбудеться україно-австрійській бізнес-форум «Київ-Відень», основною темою якого стануть технології та стратегії розвитку міста, зокрема у сферах енергозбереження, утилізації сміття, розвитку транспортної інфраструктури, туризму, будівництва тощо. Учасники бізнес-форуму зможуть також відвідати виставку «Ноу-хау Відня: Технології та стратегії розвитку міста», яка представить інноваційні рішення міського управління, що сьогодні успішно застосовуються в Австрії.

8 листопада члени австрійської делегації разом з керівництвом Київської міської державної адміністрації відвідають благодійну організацію "Фонд «АСПЕРН», яка допомагає українським родинам та дітям у кризових ситуаціях.

Того ж дня голова КМДА Олександр Попов та мер Відня Міхаель Хойпль відвідають Національний музей мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків, в якому працюватиме виставка «Австрійці у Києві». На цій виставці кияни та гості столиці зможуть побачити унікальні твори австрійського мистецтва.

Завітають очільники двох столиць і до Національної бібліотеки ім. В. Вернадського, в приміщенні якої ще у 1992 році була відкрита Австрійська бібліотека. Міхаель Хойпль вже висловив намір передати бібліотеці 92 DVD та 196 книжок, серед яких твори австрійської художньої літератури та кінематографу.

Крім того Олександр Попов та Міхаель Хойпль відвідають київську школу №115 ім. І.Огієнка, яка з 2007 року співпрацює з віденською середньою школою. За попередньою інформацією, саме під час візиту до школи очільники Києва та Відня підпишуть угоду про співробітництво в освітній галузі між столицями.

Нагадаємо, Київ та Відень є містами-побратимами з 1992 року – саме тоді був підписаний перший меморандум про дружбу та співпрацю між двома містами. А на початку липня поточного року, під час візиту мера Відня до Києва, було підписано меморандум про поглиблення цієї співпраці.

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України