chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві стартувала щорічна конференція «Бібліотек@: відкритість, творчість, інновації»

21 листопада 2012 о 11:51

З 21 по 23 листопада 2012 року в українській столиці буде проходити звітно-виборна щорічна конференція Української бібліотечної асоціації «Бібліотек@: відкритість, творчість, інновації».

Стартувала конференція УБА в приміщенні міського Будинку вчителя сьогодні вранці.

Вітаючи усіх присутніх з відкриттям, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що діяльність бібліотекарів є добрим прикладом того, як на корпоративному рівні можна захищати суспільні інтереси.

За словами Миколи Томенка, сьогодні політика влади спрямована не на підтримку закладів культури, а на використання їх в бізнесових цілях.

«Зараз лише спільна позиція допоможе захистити бібліотеки від тотальної комерціалізації та знищення, адже бібліотека сьогодні – це єдиний культурно-освітній заклад, де можна отримати безкоштовну інформацію та консультацію, безкоштовно провести захід», — заявив Віце-спікер.

Він наголосив, що потрібно докласти максимальних зусиль для збереження цієї унікальної просвітницької аудиторії спілкування.

Микола Томенко зазначив, що й досі не можна пояснити той культурний шок через відмову президента Януковича скасувати процедуру тендерних закупівель книжок для бібліотек. Він нагадав, що його законопроект, який передбачав відміну тендерів на закупівлю книжок бібліотеками, підтримало 370 депутатів Верховної Ради України, які погодилися з тим, що бібліотекам набагато краще купувати книги безпосередньо у видавництв, де вони значно дешевші. Натомість, президент назвав цей законопроект корупційним та наклав на нього вето.

Водночас Віце-спікер запевнив, що парламент нового скликання ліквідує цю біду тендерів для бібліотек та спростить процедуру закупівлі необхідної книжкової продукції.

Також Микола Томенко зазначив, що сьогодні є реальним прийняття самостійних рішень бібліотеками і, як приклад, назвав Національний художній музей, колектив якого зумів відстояти власне право на обрання керівництва закладу.

За його словами, справжньою трагедією є те, що відбувається сьогодні, коли Міністерством культури проголошений новий підхід до управління музеями та заповідниками і їх очолюють менеджери-заробітчани. На думку М. Томенка, сьогодні до керівництва музеїв мусять повернутися люди, які ними живуть, а не заробітчани на музеях, яких по-сучасному називають менеджерами.

Підсумовуючи, Віце-спікер подякував бібліотекарям за їх культурно-освітянську роботу та передав Український щорічник-2013 кращим бібліотекам України.

З програмою конференції можна ознайомитися тут

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі