chrome firefox opera safari iexplorer

Українців будуть штрафувати за собачі екскременти

29 листопада 2012 о 10:24

Про це йдеться в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами», розміщеному на сайті міністерства. Положення щодо того, що утримання собак і кішок у місцях, де це заборонено відповідними правилами або понад встановлену кількість, або незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигул собак без повідків і намордників (окрім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблена спеціальна позначка), або у не відведених для цього місцях, пропонується доповнити фразою «а також невиконання обов'язку з прибирання їхніх екскрементів».

Такі дії тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян у розмірі 17-51 грн, на посадовців — попередження або накладення штрафу у розмірі 51-85 грн. Також Мінрегіон пропонує ввести норму, згідно з якою порушення вимог законодавства про укладення договорів на послуги з поводження з побутовими відходами і роздільного збору побутових відходів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 340-1360 грн, для громадян — суб'єктів підприємницької діяльності — 850-1700 грн.

Штрафи за забруднення вод відходами та іншими речовинами, порушення водозахисного режиму на водозаборах, зухвале їх забруднення, водну ерозію грунтів та інші шкідливі явища, пропонується підвищити з рівня від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-119 грн) до рівня від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн).

Для посадовців за такі порушення штрафи планується збільшити з 85-136 грн до 850-1700 грн. За введення в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об'єктів без споруд, що перешкоджають забрудненню і засміченню вод, передбачено збільшити штрафи для посадовців із 85-136 грн до 1360—1700 грн.

За пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами пропонується збільшити штраф для громадян з 170-510 грн до 340-1360 грн, для посадовців — з 510-850 грн до 850-1700 грн. Міністерство планує ввести норму, згідно з якою порушення вимог з поводження із відходами, що призвело до їх потрапляння в ліси, тягне накладення штрафу на громадян у розмірі 340-1360 грн, на посадовців — 850-1700 грн.

За розорювання резервів, зняття дерну і виїмку грунту, складування матеріалів і вантажів, проведення будівельних, меліоративних, топографічних та інших робіт, будівництво споруд, підземних і надземних комунікацій у смузі відведення автомобільної дороги без узгодження з дорожніми організаціями, а також звалювання снігу в такій смузі, порушення вимог щодо поводження з відходами, що призвело до потрапляння їх у таку смугу, передбачено збільшення штрафу для громадян з 17-51 грн до 340-1360 грн, для посадовців — з 51-119 грн до 850-1700 грн.

За порушення землекористувачами правил утримання ділянок, прилеглих до смуги відведення автомобільних доріг загальнодержавного, республіканського і місцевого значення, обов'язків з очищення тротуарів, пішохідних доріжок у межах закріплених за ними ділянок, з устаткування і ремонту містків переїздів та їх очищення, а також за утриманням у справному стані під'їздів до автомобільних доріг загального користування планується підвищити штрафи для громадян з 17-51 грн до 340-1360 грн, для посадовців — з 51-119 грн до 850-1700 грн.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути