chrome firefox opera safari iexplorer

За музику, використану у фільмах, доведеться доплачувати

01 листопада 2012 о 11:02

Держслужба інтелектуальної власності вимагає, щоб кінотеатри оплачували авторські відрахування за використану у фільмах музику.

Для кінцевого споживача це може вилитись у подорожчання квитків. Так, у Держслужбу поскаржилося Українське агентство авторських і суміжних прав (УААСП), яке заявило, що в кінотеатрах транслюється фільм Духless, але не виплачуються авторські відрахування за музику, яка виконується в цьому фільмі, пише «Комерсант-Україна». УААСП володіє в Україні правами на збір роялті за програвання музики композитора Павла Єсеніна, яка звучала у цій картині.

За словами гендиректора агентства Сергія Рогожина, відомство ще два місяці тому попередило кінотеатри, що буде збирати з них роялті за музику, програвану у фільмах. У листі УААСП пояснюється, що таке право йому надали автори музики. Тепер агентство вимагає від кінотеатрів укласти договір і віддавати йому 1% від виручки. У разі ж відмови кінотеатрам загрожує судовий розгляд і штраф від від 11 тис. грн до 5,5 млн грн.

Юристи відзначають, що у УААСП досить високі шанси домогтися виплат відрахувань — за законом у них є таке право, хоча досі подібної практики не було. Експерти кажуть, що нові відрахування можуть знищити бізнес невеликих кінотеатрів України.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство