chrome firefox opera safari iexplorer

«Будяк року-2012» вручили за біометричні паспорти

10 грудня 2012 о 16:00

Українська Гельсінська спілка оголосила ім´я переможця антипремії «Будяк року — 2012» в Міжнародний день захисту прав людини.

Як повідомила на прес-конференції 10 грудня голова Центру інформації про права людини, член журі Антипремії Тетяна Печончик, володарем «Золотого будяка — 2012» став народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, пише «УкрІнформ».

«Золотий «Будяк» дістанеться людині, яка в історії премії отримає його вже вдруге. Це — народний депутат України Василь Грицак від Партії регіонів.

Грицаку вручається Золотий «Будяк» в номінації «За найбільш грубе порушення права на приватність» і «За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини». 

Ця ініціатива стала вже законом. Мається на увазі скандальний законопроект «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», — зазначив Печончик.

«Це великий наступ на право на приватність та на особисте життя, оскільки будь-який чиновник може отримати доступ до інформації персональних даних кожного громадянина України. Немає гарантії, до кого ще може потрапити ця база. Крім того, цей закон фактично відкриває двері для приватної структури, щоб виготовляти паспорти та мати в руках усі ці дані», — зазначила Печончик.

Як повідомляли «Коментарі», на антипремію в 2012 році було двічі номіновано Президента України Віктора Януковича, міністр освіти Дмитра Табачника, Миколу Азарова і Кабмін за порушення екологічних прав і Центральна виборча комісія — за численні і грубі порушення виборчих прав громадян.

Крім того, в номінацію потрапили НБУ, голова СБУ, голова МВС, генпрокурор і омбудсмен.

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

21 липня

Інші дати
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути