chrome firefox opera safari iexplorer

Чисельність української Спілки журналістів перевищила 20 тисяч

24 грудня 2012 о 14:03

На кінець 2012-року чисельність Національної спілки журналістів України досягла 20-ти тисяч членів. Такі дані були оприлюднені в ході засідання Правління НСЖУ, що пройшло у Києві.

«Наша Спілка є найбільшою громадською медіа-організацією України. У цьому році, незважаючи на значне посилення вимог до вступу, членські квитки отримали 1368 журналістів. Ми відзначаємо, що це, у більшості, молоді люди, які працюють у інтернет-ЗМІ, недержавних виданнях та телерадіоорганізаціях. Традиційно найчисельніші наші осередки — у державних та комунальних ЗМІ», — повідомив голова НСЖУ Олег Наливайко.

Правління НСЖУ затвердило пріоритети діяльності Спілки у 2013 році. Зокрема, планується активно розвивати навчальний сервіс для усіх категорій працівників медіа, надавати юридичні консультації, організовувати різноманітні конкурси та фестивалі.

НСЖУ має намір також завершити підготовку та узгодження проекту «Національна прес-карта».

Одним зі своїх пріоритетів Спілка визначила роботу з ветеранами журналістики. Зокрема, обсяг матеріальної допомоги ветеранам буде збільшено у 5 разів, також заплановано створення Ради ветеранів НСЖУ.

Правління НСЖУ звернулось до Уряду України з пропозицією визнати спеціальність «журналістика» творчою спеціальністю у системі освіти за аналогією з навчальною сферою у галузі культури та мистецтва. Це дозволить вносити у навчальні плани університетів майстер-класи журналістів-практиків.

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути