chrome firefox opera safari iexplorer

У новому році пройде повноцінний Гоголь–fest 

25 грудня 2012 о 16:22
umoloda.kiev.ua

В останні дні 2012 року засновник театру «Дах» та президент мистецького фестивалю Гоголь–fest Владислав Троїцький не підбиває підсумки, а з головою пірнає у рік наступний. На зустрічі з журналістами режисер розповів, що невизначеності з Гоголь–фестом уже не буде: фестиваль–2013 відбудеться: з 13 по 22 вересня митці, музиканти та театрали зберуться під одним дахом, аби знову «запалити голову Гоголя» та поділитися прекрасним з усіма бажаючими.

Останній Гоголь–fest відбувався у дещо диких умовах закинутої промзони на Видубичах. Дійство зробили фактично за місяць на голому ентузіазмові. Тепер же організатори мають повноцінні дев’ять місяців, аби «виносити» новий фестиваль. Ще одна хороша новина — на Гоголь–fest  повернеться міжнародний театральний майданчик. Після цьогорічного безгрошового Гоголь–fest Владислав Троїцький зізнався, що принцип толоки, коли всі потроху вносять свою частку до створення, переконав його у тому, що можливо все — аби були бажання та енергія. «Я не дуже вірю в нашу державу. Не хочу знову йти просити і принижуватись. Наступного року робимо самі, а ресурси на співпрацю iз зарубіжними гостями знайдемо, це не проблема». Шукати нової прописки «шостому Гоголю» не доведеться: покинутий завод металоконструкцій на Видубичах ідеально підходить.

На квітень 2013 року планується відкриття полідисциплінарного культурно–освітнього центру ArtKlaster. Мета проекту — створення постійного центру для розвитку різних напрямів сучасного мистецтва та підтримки молодих талантів, а також обміну досвідом та налагодження міжнародних контактів. Після першого етапу реконструкції центр працюватиме у тестовому режимі. До вересня відкриють мюзик–хол, спеціалізований кінотеатр, великий зал для виставок та концертів, репетиційний зал, а також універсальний павільйон, де будуть розташовані галереї та майстерні. Вже по завершенні Гоголь–fest завод закриють на повну реконструкцію, а навесні 2014 року територію у 27 тисяч квадратних метрів представлять повністю оновленою. Як запевнили організатори, майбутній ArtKlaster — це театральні та музичні майданчики, де формуватиметься нова музика та режисура, бібліотеки, галереї, кінотеатри, парки та кафе. «За структурою облаштування промзони в більшості країн Європи функціонує понад 10 центрів. На культурній карті Європи є більше 60 таких майданчиків, Україна ж там поки не представлена», — розповів відповідальний за розробку центру Дмитро Ярошенко, актор та сценограф театру «Дах».

А ТИМ ЧАСОМ...

Театр «Дах» повернувся з гастролей у Парижі. Вони закінчились 15 грудня і пройшли більш ніж успішно. У легендарному театрі Де Ля Віль «дахівці» відіграли нову виставу «Вій» п’ять разів, і всі п’ять при повному аншлагові. З 28 по 7 грудня у театрі Silvia–Monfort українці показували «Короля Ліра». Театральний оглядач паризького видання Le Nouvel Observateur у своїй рецензії назвав «Короля Ліра» у виконанні театру Троїцького «фантастичним язичницьким ритуалом». Паризька театральна спільнота пророкує «Дахові» майбутнє «справжнього бренду Східної Європи».

Українського глядача «дахівці» без уваги не залишать. Виставу «Вій», що пройшла з успіхом у Парижі, покажуть у Києві 24 січня на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Франка.

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі