chrome firefox opera safari iexplorer

У новому році пройде повноцінний Гоголь–fest 

25 грудня 2012 о 16:22

В останні дні 2012 року засновник театру «Дах» та президент мистецького фестивалю Гоголь–fest Владислав Троїцький не підбиває підсумки, а з головою пірнає у рік наступний. На зустрічі з журналістами режисер розповів, що невизначеності з Гоголь–фестом уже не буде: фестиваль–2013 відбудеться: з 13 по 22 вересня митці, музиканти та театрали зберуться під одним дахом, аби знову «запалити голову Гоголя» та поділитися прекрасним з усіма бажаючими.

Останній Гоголь–fest відбувався у дещо диких умовах закинутої промзони на Видубичах. Дійство зробили фактично за місяць на голому ентузіазмові. Тепер же організатори мають повноцінні дев’ять місяців, аби «виносити» новий фестиваль. Ще одна хороша новина — на Гоголь–fest  повернеться міжнародний театральний майданчик. Після цьогорічного безгрошового Гоголь–fest Владислав Троїцький зізнався, що принцип толоки, коли всі потроху вносять свою частку до створення, переконав його у тому, що можливо все — аби були бажання та енергія. «Я не дуже вірю в нашу державу. Не хочу знову йти просити і принижуватись. Наступного року робимо самі, а ресурси на співпрацю iз зарубіжними гостями знайдемо, це не проблема». Шукати нової прописки «шостому Гоголю» не доведеться: покинутий завод металоконструкцій на Видубичах ідеально підходить.

На квітень 2013 року планується відкриття полідисциплінарного культурно–освітнього центру ArtKlaster. Мета проекту — створення постійного центру для розвитку різних напрямів сучасного мистецтва та підтримки молодих талантів, а також обміну досвідом та налагодження міжнародних контактів. Після першого етапу реконструкції центр працюватиме у тестовому режимі. До вересня відкриють мюзик–хол, спеціалізований кінотеатр, великий зал для виставок та концертів, репетиційний зал, а також універсальний павільйон, де будуть розташовані галереї та майстерні. Вже по завершенні Гоголь–fest завод закриють на повну реконструкцію, а навесні 2014 року територію у 27 тисяч квадратних метрів представлять повністю оновленою. Як запевнили організатори, майбутній ArtKlaster — це театральні та музичні майданчики, де формуватиметься нова музика та режисура, бібліотеки, галереї, кінотеатри, парки та кафе. «За структурою облаштування промзони в більшості країн Європи функціонує понад 10 центрів. На культурній карті Європи є більше 60 таких майданчиків, Україна ж там поки не представлена», — розповів відповідальний за розробку центру Дмитро Ярошенко, актор та сценограф театру «Дах».

А ТИМ ЧАСОМ...

Театр «Дах» повернувся з гастролей у Парижі. Вони закінчились 15 грудня і пройшли більш ніж успішно. У легендарному театрі Де Ля Віль «дахівці» відіграли нову виставу «Вій» п’ять разів, і всі п’ять при повному аншлагові. З 28 по 7 грудня у театрі Silvia–Monfort українці показували «Короля Ліра». Театральний оглядач паризького видання Le Nouvel Observateur у своїй рецензії назвав «Короля Ліра» у виконанні театру Троїцького «фантастичним язичницьким ритуалом». Паризька театральна спільнота пророкує «Дахові» майбутнє «справжнього бренду Східної Європи».

Українського глядача «дахівці» без уваги не залишать. Виставу «Вій», що пройшла з успіхом у Парижі, покажуть у Києві 24 січня на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Франка.

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути