chrome firefox opera safari iexplorer

У паспорти українців хочуть повернути графу про національність

21 грудня 2012 о 11:10
korrespondent.net

У четвер, 20 грудня, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про внесення даних про національність у свідоцтва про народження, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Українців запишуть у графи.

Проект закону був зареєстрований депутатом від Батьківщини Олегом Канівцем та передбачає вказування національності в свідоцтві про народження дитини.

Слідом за ним, зазначає видання, буде внесено законопроект про повернення графи «національність» у паспорт, обіцяють в опозиції. Представники парламентської більшості не виключають, що підтримають ці ініціативи.

За словами автора законопроекту, внесення національності до свідоцтва про народження дитини є загальноприйнятою європейською практикою.

Канівець також зазначив, що наступний проект закону, який він має намір зареєструвати, буде акт про повернення графи «національність» у паспорти українців.

Депутат додав, що для підготовки документа йому необхідно ще три-чотири дні.

За інформацією видання, законопроект частково підтримується депутатами ВО Свобода, однак їхня партія готує власний пакет аналогічних законопроектів.

«Графа» національність «повинна фігурувати тільки в паспорті, а у свідоцтві про народження дитини слід вказувати національність його батька і матері, як це було раніше», — заявив заступник глави парламентської фракції Свобода Андрій Мохник.

Видання зазначає, що законопроект може бути підтриманий представниками парламентської більшості. Наприклад, документ викликав ентузіазм у представників Комуністичної партії: «Це повернення до радянського досвіду! В опозиції, звичайно, змагаються в тому, хто з них більш національно орієнтований, але думаю, що як українці, так і представники національних меншин хотіли б вказувати національність у документах — це збереження їх національної самоідентифікації», — зазначив народний депутат від КПУ Олександр Голуб.

Нагадаємо, двома днями раніше до депутатів ВР звернулася Всеукраїнська громадська організація Українська незалежна рада єврейських жінок із закликом підготувати і внести законопроект, що закріплює за євреями єдино можливе позначення «євреї».

«Український антисемітизм з побутового почав переростати в державний. І якщо ще деякий час тому закон, що забороняє називати євреїв різними поганими словами, здавався безглуздим, то тепер саме час вводити такий закон. Особливо з урахуванням того, що партія Свобода готує законопроект, який повертає графу національність у паспорти українських громадян», — наголошується в повідомленні.

***

Графа «національність» булла в паспортах радянського зразка і її скасували в 1996 році при переході на паспорти незалежної України. У затвердженій формі свідоцтва про народження, виданому в часи СРСР, національність дитини не вказувалася.

25 липня

Інші дати
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі