chrome firefox opera safari iexplorer

У Вашингтоні відзначили День України

03 грудня 2012 о 10:35

1 грудня у Вашингтоні відзначали День України. Цей день є одним із найбільш важливих для української діаспори, адже саме 1 грудня 1991 року українці зробили доленосний вибір, проголосувавши за відновлення незалежності й створення власної держави. Про це УНН повідомили у  прес-службі КМДА.

У грудні 1991 року Сполучені Штати Америки визнали незалежність нашої держави. З цієї нагоди Фундація «Україна-США» у партнерстві з Посольством України в Сполучених Штатах Америки та Американсько-українською діловою радою другий рік поспіль організовує міжнародну конференцію «Україна у Вашингтоні».

«Наші країни визначили свої стосунки, як стратегічне партнерство, і час довів, що це не лише слова. Американські компанії приносять в Україну не лише ноу-хау, але й сучасні методики ведення бізнесу, інформаційні технології та свій досвід», ¬– зауважив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, який очолював офіційну делегацію Києва у Вашингтоні.

 

Він нагадав, що Сполучені Штати Америки на ділі підтримали Україну, коли надали їй досвід Генералізованої системи преференцій, відмінили поправку Джексона-Вейніка, допомогли нашій країні вступити до СОТ. Тепер, за словами Олександра Мазурчака, настав час переходити до проектів у муніципальній сфері та активізації ділового співробітництва.

З метою наповнення цього співробітництва конкретними проектами цими днями у Вашингтоні перебувала делегація Київської міської державної адміністрації. Окрім участі в конференції, де Київ мав змогу презентувати свої інвестиційні проекти та хід реалізації Стратегії розвитку міста до 2025 року, до програми перебування увійшли зустрічі першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака з керівництвом столиці США та відвідання Об’єднаного центру зв’язку екстрених служб.

Окрема панельна секція конференції «Україна: найкращі можливості для інвестування» була присвячена саме столиці нашої держави. Адже Київ – не просто мегаполіс із 3 мільйонами населення, а й центр політичного, економічного, культурного, соціального розвитку країни. Саме Київ є першим за розміром ринку в Україні, оскільки створює 20% ВВП країни. Цього року місто підтвердило свої лідерські позиції в рейтингу конкурентоспроможності серед регіонів України.

«За рік, який минув із часу офіційного затвердження Стратегії розвитку Києва до 2025 року, у столиці було підготовлено понад 300  інвестиційних проектів. Основні проекти презентовані під час конференції „Україна у Вашингтоні“. Мова йде про проекти створення інноваційного парку Bionic Hill, будівництва четвертої лінії метрополітену, будівництва міжнародного ділового району Київ-Сіті, модернізацію систем водопостачання. Київ шукає альтернативні джерела фінансування, розглядаючи США як країну, яка може поділитися не лише капіталом, але й досвідом і технологіями», – сказав Олександр Мазурчак.

Під час перебування у Вашингтоні делегація української столиці працювала над встановленням особистих контактів із представниками міжнародних компаній, штаб-квартири яких розташовані у Вашингтоні, керівництвом урядових агенцій США та впливових неурядових організацій.

Київська делегація вже відбула з Вашингтону до Чикаго, де продовжить програму перебування в США. Головна мета візиту в Чикаго – поновлення започаткованих у 1991 році побратимських відносин між містами Чикаго та Київ і пошук можливостей для інвестування. Дводенний візит київської делегації включатиме зустрічі з представниками ділових та бізнес-кіл, а також громадських організацій. У програмі також – відвідування українсько-американської громади в Чикаго, так зване «Українське село», та участь в урочистій церемонії присвоєння почесної назви одній з вулиць українського району Чикаго – Kyiv-Chicago Sister Cities Way. Заплановане також відвідання Українського музею сучасного мистецтва в Чикаго.

Розділи: Суспільство

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути