chrome firefox opera safari iexplorer

Табачник започаткував учнівський конкурс з російської мови під назвою «Лукомор’є»

17 січня 2013 о 12:21
umoloda.kiev.ua

Міністр освіти, молоді та спорту Дмитро Табачник видав наказ про проведення Всеукраїнського учнівського конкурсу з російської мови з «пушкінською» назвою — «Лукомор’є».

Текст документу з’явився вчора на сайті Верховної Ради. А умови конкурсу, мов за помахом чарівної палички якогось казкаря, оперативно вивісили на своїх сайтах ледь не всі освітянські управління міських та обласних держадміністрацій, пише Україна молода.

До змагань знавців російської мови запрошують усіх учнів, окрім «першачків», з емблеми «Лукомор’я» посміхається їм котик iз пильним поглядом «ботана» і обіцяє всім учасникам — сертифікати, а кращим iз кращих — призи. Конкурс пан Табачник обіцяє проводити щороку.

І це була б чудова ініціатива, якби проявилася вона не в постколоніальній країні й не в такий час, коли звідусiль iде наступ на мову титульної нації, державну ще начебто.

Ця ініціатива видавалася б і зовсім політкоректною, якби так само охоче Міносвіти спонсорувало Конкурс української мови ім. Петра Яцика, в реєстраційних документах якого, до речі, це відомство значиться як співорганізатор разом iз Лігою українських меценатів, Мінкультури, МЗС... Натомість, кажуть у Лізі меценатів, яка проводить конкурс фактично «своїми силами», за останні три роки змагання маленьких україністів не отримали від держави жодної копійки.

«Цей «російський» конкурс навряд чи задуманий для того, щоб «розквітали всі квіти під небом України». Це цілком у руслі «доктрини Табачника», якому віддано на відкуп українську освіту і керівництво якого сидить у Москві, — ділиться думками з «УМ» виконавчий директор Ліги меценатів Михайло Слабошпицький. — Нагадаю, що 2010 року Табачник заснував у надрах Міністерства освіти конкурс української мови ім. Шевченка. Загалом з’явилося три подібні конкурси під орудою міністерства, всі вони були маргінальні, якось там ще животіли. Певен, вони були створені, щоб убити конкурс ім. Яцика, адже наш конкурс має конкретну мету — пропаганду та розвиток української мови».

Тобто Міносвіти не виділяє коштів і зовсім не опікується «українським» конкурсом, зате всіляко просуває «російський» — і зініціювало, і про організацію подбало, і грошей десь нашкребло.

Наразі творчі завдання для школяриків не оприлюднено, але думається, що серед запропонованих може бути й твір на актуальну для міністра Табачника тему: «Люблю Отчизну я, но странною любовью...».

Розділи: Новини освіти

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі