chrome firefox opera safari iexplorer

За висновком експертів, Садиба Мурашка в аварійному стані

25 січня 2013 о 12:47
unian.ua

Комплекс будівель-пам’яток Садиби Мурашка знаходиться в аварійному експлуатаційному стані. Стан будівель погіршується, можливе раптове руйнування окремих конструкцій. Такий висновок надало Головне управління охорони культурної спадщини після обстеження Садиби, в якій провалився дах.

Про це повідомив народний депутат України (фракція «Батьківщина»), голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець.

Відповідно до Акту візуального обстеження пам’яток історії і архітектури – будинків за адресами: вул. Мала Житомирська, 12а, 12б, 14, 14а, 14б у Шевченківському районі м. Києва, в зазначених будинках виявлені прогресуючі наскрізні вертикальні і косі тріщини в несущих зовнішніх і внутрішніх стінах та перегородках; перекори дверних та віконних отворів; прогини, перекоси, обвали перекриттів. Приміщення будинку завалені сміттям, панує безлад та антисаніта рія. В будинку на Малій Житомирській, 14 обвалилася частина даху.

«Садиба Мурашка – це обличчя київської влади без макіяжу. Все, що відбувається із цими будинками, демонструє дух нинішньої влади. І той реальний стан, який є у Садиби, відповідає стану та іміджу київських політиків. Неможливо змінити Київ на краще, поки не буде влади, яка розумітиме наскільки важливо берегти Садибу Мурашка та інші схожі об’єкти. Немає іншого способу покращити в очах киян ставлення до столичних чиновників, ніж самим чиновникам відчути і зрозуміти, як важливо першочергово зшивати тонку матерію нашої історії та культури», — заявив О.Бригинець.

Для проведення протиаварійних ремонтних робіт на будівлях за вказаними адресами необхідно вжити першочергових консерваційних заходів. Це допоможе припинити подальшу руйнацію будинків (особливо в зимово-весняний період). Крім того, потрібно розробити проектну документацію, яку необхідно погодити відповідним органом охорони культурної спадщин и, з врахуванням концепції виведення з аварійного стану конструктивних елементів будинків.

Довідка: Будинок за адресою вул. Мала Житомирська, 12а рішенням виконавчого комітету Київради народних депутатів від 22.11.1982 р. №1804 включено до переліку пам’яток історії та архітектури місцевого значення охор. №45/0. Флігель за адресою вул. Мала Житомирська, 12б, наказом ГУ культурної спадщини від 10.06.11 №10/34-11, включено до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Садиба житлова родини Мурашків по вул. Мала Житомирська, 14 (будинки 14, 14а, 14б) наказом Міністерства культури і туризму України від 03.02.2010 №58/0/16-10 занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії, архітектури та містобудування місцевого значення, охор. № 577-Кв, (згідно Зводу пам’яток історії та культури України) вважається пам’ятками культурної спадщини відповідно до п.3, р. Х, Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

Будівлі знаходяться в Центральному історичному ареалі м. Києва, яке затверджено Списком історичних населених місць України, в межах архітектурної охоронної зони та в межах зони регулювання забудови І категорії.

Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі