chrome firefox opera safari iexplorer

Ікону ровеньківських ювелірів номіновано в книгу рекордів Гіннеса

01 лютого 2013 о 09:33
comments.ua

Ювеліри ровеньківської підприємства «Агат» спільно з членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України — харків´янином Григорієм Гусаком виготовили ікону з клеймами «Спас в силах», яка номінована в книгу рекордів Гіннеса

Про це повідомляє «Вперед-Ровеньки»,  передають «Коментарі».

Ікона вже занесена до книги рекордів України. Тепер вона номінована в книгу рекордів Гіннеса, як єдина в світі. Ціну ікони визначать фахівці після експертизи.

Під час виготовлення ікони використана унікальна техніка гліптика (різьблення по напівдорогоцінному камінню). Складається витвір ювелірного і художнього мистецтва з центрального образу Господа Ісуса Христа і 14 сюжетних ікон — клейм. Центральний образ і сюжети клейм виготовлені з натурального каменю цитрину.

Спас в силах — центральне зображення в іконі. Христос, що сидить на престолі з книгою, зображений на тлі квадрата з витягнутими кінцями. Квадрат — це символ землі. По чотирьох кінцях квадрата можна знайти зображення ангела (людини), лева, тільця та орла. Поверх квадрата розташований овал — світ духовний. У ньому зображені ангели — сили небесні (звідси назва способу). Поверх овалу — ромб. Він — символ світу невидимого.

Ця ікона — справжній богословський трактат. В його основі — Одкровення Іоанна Богослова; образ показує Христа таким, яким Він явиться в кінці часів.

Навколо центральної ікони розташовані сюжетні ікони-клейма, що зображують сюжети з Євангелія.

Сама по собі ікона мініатюрна. Центральний образ — 70 мм на 45 мм. А тавро ще менше — 22 мм на 16 мм.

Унікальність твору в тому, що художнику вдалося в камені детально передати образи святих. Якщо дивитися під мікроскопом, то можна побачити навіть зіниці очей. Всі деталі ікони закріплені на срібній пластині, прикрашеній позолоченим литим орнаментом і інкрустованою вставками аметистів. Ікона вставлена в дерев´яний різьблений кіот ручної роботи, декорований в стилі українського бароко.

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути